banner1322
x

Karsan'dan Portekiz'e elektrikli minibüs çıkarması

Karsan, Portekiz'in Coimbra şehri için yapılan toplu taşıma ihalesini kazandı. Temmuz ayı içerisinde 9 elektrikli minibüs Jest Electric ülkeye teslim edilecek.

Karsan'dan Portekiz'e elektrikli minibüs çıkarması
Endüstrideara

BURSA (AA) - Karsan, Portekiz'in Coimbra şehri için yapılan toplu taşıma ihalesini kazandı. Temmuz ayı içerisinde 9 elektrikli minibüs Jest Electric ülkeye teslim edilecek.

Konuyla ilgili olarak kurum tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, ihale kapsamında Coimbra caddelerinde 9 Jest Electric hizmet verecek.

Temmuz ayında toplu ulaşım operatörüne teslim edilmesi phedeflenen araçlardan sonra kentte çalışan Jest Electric sayısı da 11'e çıkacak. Bu teslimatın ardından Portekiz 20 minibüsle Avrupa'daki en büyük Jest Electric filosuna sahip ülke khaline gelmiş olacak.

Yüksek manevra kabiliyeti, geniş iç mekanı, kompakt boyutlarıyla dar sokaklardaki kıvraklığı ve tırmanma performansıyla Coimbra kentinin benimsediği bir araç olan Jest Electric, 6 metrelik alçak tabanıyla da yolcu dostu kimliğini ön plana çıkartıyor.

Jest Electric, 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve yine BMW üretimi 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebiliyor. 210 kilometreye kadar menzil sunarak bu anlamda sınıfının en iyi performansını gösteren Jest Electric'in enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde bataryaları yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor.

10,1 inçlik multimedya dokunmatik ekranı, tamamen dijital gösterge paneli, anahtarsız çalıştırma, USB çıkışları ile donatılan ve talebe bağlı olarak Wi-Fi uyumlu altyapı sağlayan Karsan Jest Electric, 4 tekerlekte bağımsız olan süspansiyon sistemiyle de konfor disiplininde de binek otomobilleri aratmıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 19:08
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını