banner1322
x

KARDEMİR ile ESOGÜ arasında büyük iş birliği

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında iş birliği protokolü gerçekleştirildi.

KARDEMİR ile ESOGÜ arasında büyük iş birliği
Robot Zirvesi

KARABÜK (AA) - Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında iş birliği protokolü gerçekleştirildi.

KARDEMİR tarından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, fabrika ile ESOGÜ arasında iş birliğini güçlendirme ve uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlamaya yönelik bir protokol imzalandığı belirtildi..

Açıklamada, şu bilgiler yer aldı:

"ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ve KARDEMİR Genel Müdür Vekili Reyhan Özkara tarafından imzalanan protokol gereği, Ar-Ge ve proje çalışmaları, öğretim süreci entegrasyonu, işletme uygulamaları, staj programları, yüksek lisans-doktora öğrenimleri ve diğer iş birlikleri yapılacak. Bu önemli iş birliğinde de Karabük Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve OSTİM Teknik Üniversitesi ile başlatılan iş birliklerinde olduğu gibi yeni ürünlerin geliştirilmesine ve mevcut ürünlerin kalitesinin yükseltilmesine yönelik ortak çalışmaların yapılması, lisansüstü ve doktora eğitim alma ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir."

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 18:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını