KARDEMİR Genel Müdür Vekili Özkara, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Yazıcı'yı kabul etti

KARDEMİR Genel Müdür Vekili olan Reyhan Özkara, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) ihtiyaçları uyarınca ray ve demir yolu tekerleği ürettimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

KARDEMİR Genel Müdür Vekili Özkara, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü  Yazıcı'yı kabul etti
Robot Zirvesi

KARABÜK (AA) - KARDEMİR Genel Müdür Vekili olan Reyhan Özkara, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) ihtiyaçları uyarınca ray ve demir yolu tekerleği ürettimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Özkara, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ve beraberindeki heyeti fabrikada kabul etti.

Konuklarına faaliyetlerine ilişkin bilgi aktaran Özkara, demir yollarının yeniden yapılandırılması, yolcu ve yük taşıma işletmeciliğinin yapılması amacıyla kurulan TCDD Taşımacılık AŞ'nin şirketleri için de son derece büyük bir büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

KARDEMİR'in demir yolu konusunda bölgesinde söz sahibi olduğunu anımsatan Özkara, şöyle devam etti.

"Türkiye'nin ilk ve tek demir yolu tekerleği üretim tesisini barındıran KARDEMİR olarak TCDD'nin ihtiyaçları doğrultusunda ray ve demir yolu tekerleği üretiyoruz. TCDD'ye ait yük taşıma kapasitesini en fazla kullanan şirketlerin başında KARDEMİR gelmektedir. TCDD, ülkemiz ve şirketimiz için çok önemli bir kuruluş. Tıpkı şirketimiz gibi yerli üretimi destekliyorlar."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 09:07
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını