banner1322
x

KARDEMİR'den Türkiye'nin en büyük ingot kalıbı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) tarafından savunma sanayisi için Türkiye'nin en büyük ingot kalıbını üretildi.

KARDEMİR'den Türkiye'nin en büyük ingot kalıbı
Endüstrideara

KARABÜK (AA) - Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) tarafından savunma sanayisi için Türkiye'nin en büyük ingot kalıbını üretildi.

Konuyla ilgili olarak KARDEMİR tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin en önemli pota ve ingot kalıbı üreticileri arasında bulunan bağlı kuruluş KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret AŞ'de (KARDÖKMAK) Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü ile yapılan anlaşma uyarınca kurumun ihtiyacı olan 21 ton ağırlığındaki ingot kalıplarının üretimini gerçekleştirildiği bildirildi.

Yapılan bu üretimin, Türkiye'nin "en büyük" ingot kalıbı üretimi olduğuna dikkat çekilerek, 15 bin tonluk kurulu kapasiteye sahip olan Türkiye'nin en büyük döküm fabrikalarını ve ağır sanayinin yedek parça ve ekipman ihtiyaçlarının karşılandığı ve 4 ayrı holde hizmet veren makine fabrikalarınn KARDEMİR'inı bünyesinde  yer aldığı söylendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:38
YORUM EKLE

CCSAN

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını