banner1013
x

KARDEMİR'de hedef otomotiv sanayisi ile bütünleşmek

Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KARDEMİR), otomotiv sanayisiyle bütünleşmesi ve iyi bir tedarikçi konumuna gelmesinin şirketin stratejik bir hedefi olduğu belirtildi.

KARDEMİR'de hedef otomotiv sanayisi ile bütünleşmek
EndüstrideAra3

KARABÜK (AA) - Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KARDEMİR), otomotiv sanayisiyle bütünleşmesi ve iyi bir tedarikçi konumuna gelmesinin şirketin stratejik bir hedefi olduğu belirtildi.

KARDEMİR tarafından kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada, kurum bünyesinde kurulan bir komisyonla savunma sanayisine çelik tedariki konusunda çalışma başlatıldığı ve bu amaçla sektördeki çok sayıda kamu kurum ile özel sektör firmalarıyla görüşmeler yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, savunma sanayisinin gereksinim duyduğu çeliklerin KARDEMİR'de sürdürülebilir şekilde üretiminin yapılmasını sağlamak ve sektördeki yerlileştirmeye katkı sağlamanın en öncelikli konularından biri olduğu vurgulandı.

Şu anda muhtelif aktarma elemanları ile parça imalatlarında kullanılmak amacıyla, dövme ve soğuk şekillendirmeye uygun orta ve yüksek karbonlu çelik kalitelerinin, çubuk ve kangal formunda otomotiv yan sanayisinin hizmetine sunulduğu belirtildi.

Açıklamada, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hem yöre hem de ülke ekonomisine daha fazla değer sağlamak ve gerek küresel ekonomilerde gerekse sektörde yaşanan gelişmelere karşı KARDEMİR'i daha güçlü ve rekabetçi hale dönüştürmek, çalışanların, müşterilerin, tedarikçilerin, hissedarların ve toplumun mutluluğunu sağlayarak, sürdürülebilir başarıları yakalamak amacıyla yürütülen çalışmaların sürdüğü hatırlatılarak, KARDEMİR'in ölçek ekonomisine en uygun şekilde büyümesine devam ettiği  hatırlatıldı.

Devreye alınan yeni tesisler için öncelikli Karabük olmak üzere kalifiye personelin,Gereksinim görüldükçe istihdam edildiği aktarılan açıklamada, KARDEMİR'in stratejik hedeflerinin belli olduğu ve Türkiye'nin ilk entegre demir çelik fabrikası olan tesislerin, Cumhuriyetin 100. senesi olan 2023'te şu anda  olduğundan çok daha güçlü ve rekabetçi kılmanın ve sürdürülebilir başarıları yakalamanın amaçlandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 19:19
YORUM EKLE

Radyo

Fanuc - Ana Sayfa

Dergiler