KARDEMİR artık otomotiv ve demir yolu sektörünün onaylı tedarikçisi

Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ (KARDEMİR), 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi (IATF) ve ISO TS 22163 Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı Yönetim Sistemi (IRIS) belgelerine sahip oldu.

KARDEMİR artık otomotiv ve demir yolu sektörünün onaylı tedarikçisi
EndüstrideAra - Haber Detay

KARABÜK (AA) - Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ (KARDEMİR), 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi (IATF) ve ISO TS 22163 Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı Yönetim Sistemi (IRIS) belgelerine sahip oldu.

KARDEMİR Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen belge takdim töreninde, TÜV NORD Türkiye Genel Müdürü Rıza Başkan tarafından KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan’a otomotiv endüstrisine yönelik uluslararası alanda teknik gereklilikleri kapsayan IATF ve demir yolu endüstrisinde kaliteyi ve güvenirliği sağlayan IRIS belgeleri takdim edildi..

Soykan, burada yapmış olduğu konuşmasında, otomotiv sektöründe az sayıda üreticinin sahip olduğu IATF ve demir çelik sektöründe ilk defa KARDEMİR’e verilen IRIS belgelerinin kurumun gerek yurt içi gerekse ihraç pazarlarındaki rekabet gücüne güç katacağını belirtti

Alınan belgelerle söz konusu sektörler için üretilen çelik kalitelerini ana ve yan sanayi kullanıcılarına daha kolay satabileceğini aktaran Soykan, "Üretmek önemli, verimli üretmek daha önemli ama satmak için gerekli yönetim sistemlerine ve sertifikalara sahip olmak zorundasınız. Eğer süreçlerinizi uluslararası standartlara uygun yönetemezseniz, sürdürülebilir üretim yapamazsınız. Aldığımız bu belgeler, KARDEMİR’in otomotiv ve demir yolu sektörlerine yönelik ürünlerinin tasarımından bakımına kadar tüm üretim süreçlerinde en yüksek kaliteye ve sürdürülebilir üretime sahip olduğunun göstergesidir."şeklinde konuştu.

Tüm yönetim sistemlerinin iş yapış biçimlerini masaya yatırdığı ve neyin nasıl yapıldığını kontrol ettiğini anlatan Soykan, "Bilindiği gibi raydan sonra demir yolu sektörüne ilk milli demir yolu tekerini de kazandırdık. Demir yolu tekeri üretiminde dünyanın 16. üreticisi olduk. Yine, kurduğumuz çalışma grupları ve Ar-Ge faaliyetlerimizle otomotiv sektörüne yeni çelik kaliteleri üretmeye başladık." dedi

Soykan, belgelerin alınmasında yoğun emek ve çaba harcayan herkese teşekkür ederek, 8 ay süresince bin 822 çalışana 13 farklı konuda 12 bin saatin üzerinde eğitim verildiğini aktardı.

TÜV NORD Türkiye Genel Müdürü Rıza Başkan da bu belgenin arkasında büyük bir emek ve gayretin buulnduğunu veTürk sanayisinin en köklü firmalarından birisi durumunda olan KARDEMİR’e bu belgelerin çok yakıştığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 18:12
YORUM EKLE

Radyo

Honeywell

Dergiler