Kapasitesini Yüzde 150 Artıracak Yatırım Yaptı

İki sene önce 40 milyon Euro'luk bir yatırım ile senelik 4 milyon metrekare kapasiteli tesisini % 150 büyüten Decovita Seramik, imalat genişliğini yıllık 10 milyon metrekareye çıkarttı.

Kapasitesini Yüzde 150 Artıracak Yatırım Yaptı
EndüstrideAra - Haber Detay

Yapılacak ek yatırımlar sayesinde senelik seramik imalatını 10 milyon metrekareye çıkaracaklarını söyleyen Decovita Seramik Kurucu Ortağı Ercan Uyan, tesislerindeki yeni fırınların 15 mayıs tarihinde faaliyete geçtiğini belirtti. “2016 senesinde tesislerimizi açarken, iki sene sonrasında kapasitemizi büyüteceğimiz hedefini koymuştuk. Çalışma şevkimiz, vatanımıza, ekonomimize ve Türk insanına duyduğumuz sonsuz güvenle bugün bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Ercan Uyan, ayrıca 50’yi aşkın ülkeye ihracat hedeflerini de gerçekleştirdiklerini açıkladı.Bu rakamı 80 ve üstüne çıkarmayı amaçlayan Decovita'nın diğer hedefleri arasında ise kaliteli ve lüks seramikler seviyesinde yarışmış olduğu İtalya ve İspanya ülkelerinden dünya ihracat sıralamasında daha fazla pay alabilmek var.

80 ÜLKEYE İHRACAT HEDEFİ

En son teknolojik gelişmelerin ışığında tam otomasyonla kurulan şirket tesislerinde toplam 410 personel bulunuyor. İçeride 24 saat boyunca üretim yapılıyor. Buna rağmen sıkıntıları olduğunu belirten Uyan, konuyu şu şekilde özetliyor: ''En büyük problemimiz hem yurt içinden hem yurt dışından hızla büyüyen talebe karşılık verememek oldu. An itibariyle ülkemizdeki bayileşme hedeflerini tamamlamış, dünyada ise Avrupa, Afrika, Amerika ve Orta Doğu’daki 50’den fazla ülkeye ürünlerimizi ihraç etme başarısını yakalamış durumdayız. Amacımız bu rakamı sene sonuna kadar 80’e çıkarmak. İhracat konusunda ülkemize değer katmak öncelikli hedeflerimiz arasında bulunuyor. Stratejimizi yüzde 30 iç pazar, yüzde 70 ihracat olarak belirledik. Özellikle Avrupa piyasasına çok önem veryoruz. Bu sebeple bu sene Avrupa’da ofis açarak hem bu kıtada hem de ABD ve Güney Amerika’da daha da etkili olmayı düşünüyoruz.” dedi.

DECOVİTA SERAMİK'İN BİLİNMEYENLERİ

• Decovita Seramik, imalatlarını Bilecik Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 162 bin metrekarelik alana yayılmış olan 45 bin metrekarelik fabrikalarında yapıyor.

• Şirketin AR - GE ve ÜR - GE bölümlerinde uluslararası arenanın da en güçlü seramik üreticileri olan Çin, Hindistan, İtalya gibi ülkelerden ve ülkemizden donanmlı 40 personel bulunuyor.

* Yapılan yatırımlarla birlikte dünyanın en siyah ve en beyaz seramikleri Decovita Seramik adı altında Bozüyük tesislerinde üretiliyor.

• Tüm dünyada oldukça sık bir şekilde tercih edilen ve yüzey sertliği artırılabilir sugar effect yüzeyli seramik karolar da yine ülkemizde ilk ve tek olarak Decovita Seramik kalitesi ile pazar sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 12:29
YORUM EKLE

Radyo

Elesa

Dergiler