banner1322
x

Ford Trucks’a yerli gurur!

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği kriterler sonucunda bir kez daha ‘yerli malı’ belgesine değer bulundu.

Ford Trucks’a yerli gurur!
Makine Zirvesi

Sadece yerli üreticilere verilen 'yerli malı' belgesini, Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği kriterler sonucu almaya tekrar hak kazandı.
 Böylelikle firma, Türkiye’nin en yüksek yerlilik oranına sahip ağır ticari markası olmayı sürdürdü. Tören, Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) gerçekleştirildi.

Ford Otosan İnönü Fabrikası Müdürü Aysan Hoşver’e Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından, ‘Markaların ciro bazındaki yerlilik oranını esas alan’ yerli malı belgesi takdim edildi. 
İnönü Fabrikası Müdürü Aysan Hoşver Ford Trucks olarak, Türk mühendislerinin emeğiyle geliştirdikleri ve Eskişehir’de ürettikleri araçlarını çeşitli yurtdışı pazarlarına sunduklarını vurguladı.

Konuşmasının devamında Hoşver, “60 yıla yakın bir süre önce başlayan Ford Trucks’ın kamyon üretim yolculuğu, bugün dünya çapında bir başarı hikâyesine dönüşerek ilerliyor.Hem yerli üretimi artırma hem de döviz ihtiyacını minimuma indirme hedefiyle Ford Otosan olarak ülke ekonomisine ve otomotiv sanayine katkı sunuyoruz.” Değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 17:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını