FORD OTOSAN'IN YENİ ÜRETİM TESİSİNE KARÇEL İMZASI

KARÇEL, Ford Otosan'ın elektrikli araç entegre üretim tesisi projesinde, 4 bin tonluk çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini üstlenecek.

FORD OTOSAN'IN YENİ ÜRETİM TESİSİNE KARÇEL İMZASI
EndüstrideAra3

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) bağlı kuruluşu Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KARÇEL), Türkiye'nin bataryası dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisi olacak Ford Otosan'ın projesinde 4 bin tonluk çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini yapacağı bildirildi.

İHALEYİ KAZANDI

KARDEMİR tarafından yapılan açıklamada, KARÇEL'in Türkiye'nin bataryası dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisi olacak Ford Otosan'ın projesinde 4 bin tonluk çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işleri ihalesini kazandığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada kazanılan ihaleye ilişkin şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"SEKTÖRDEKİ İTİBARINI VE GÜCÜNÜ YÜKSELTTİ"

Şirketimiz, Çanakkale Köprüsü ve Ordu Çamsan MDF-3 tesis yatırımı imalatlarını, Şişecam soğuk fırın tamirlerini, Afşin Elbistan A-Termik Santrali modernizasyonu ve Siirt'te yapımı süren Türkiye’nin ilk çinko izabe tesisi kurulum, inşaat ve montajını paket olarak üstlendi. Pandemi nedeniyle piyasaların daraldığı ve ekonomik faaliyetlerimizin zorlaştığı günlerde, üretim ve istihdam rekoru kıran şirketimiz KARÇEL, aldığı bu büyük projeyle bir kez daha sektördeki itibarını ve gücünü yukarılara taşıdı.

"ÜLKEMİZİN BÜYÜK YATIRIMLARINDA YER ALMAKTAN GURURLUYUZ"

Özellikle son yıllarda, otomotiv sektöründe gözle görülür bir yükseliş ivmesi yakalayan Türkiye, gerçekleştirilecek bu son yatırımla otomotiv sanayisinin uluslararası pazarında fark yaratacak bir konuma gelmiştir. Ülkemizin büyük yatırımlarının yanında Türkiye'nin en köklü sanayi kuruluşu olarak yer almaktan mutluluk ve gurur duymaktayız.

ULUSLARARASI PROJELERLE İHRACATA KATKIDA BULUNUYOR

Açıklamada ayıca, firmanın yurt içindeki önemli projelerde yer alarak ithalata karşı sergilediği duruşun yanı sıra Rusya'da liman genişleme, "Fabrikalar Kuran Fabrika" unvanıyla Afrika'da demir yolu hatları kurulumu, Tayland'da rafineri modernizasyonu gibi birçok uluslararası projede yer almak suretiyle ihracata yönelik katkılarına da yer verildi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 13:23
YORUM EKLE

Radyo

Balluff

Dergiler