banner1322
x

Ford Otosan, hizmet ihracatıyla alanında lider

Ford Otosan, Hizmet İhracatçıları Birliği'nin gerçekleştirdiği Hizmet İhracatı araştırmasında Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler kategorisinde birincilik ödülünü layık görüldü.

Ford Otosan, hizmet ihracatıyla alanında lider
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Ford Otosan, Hizmet İhracatçıları Birliği'nin (HİB) dgerçekleştirdiği Hizmet İhracatı araştırmasında Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler kategorisinde birincilik ödülüne hak kazandı.

Konuyla ilgili olarak firma tarfından yapılan açıklamaya göre, Ford Otosan, 2018 senesinde gerçekleştirdiği 68 milyon 604 bin dolarlık mühendislik ihracatı ile liderliği elinden bırakmadı.

Ford Otosan, HİB tarafından gerçekleştirilen Hizmet İhracatı araştırmasında, 2018 senesinde yapmış olduğu 68 milyon doları aşkın mühendislik ihracatıyla Türkiye'nin lider kuruluşu olarak seçildi.

Global pazarlar için rekabetçi ürünler tasarlayıp geliştiren Ford Otosan 2010  senesinden beri toplam 646 milyon ABD dolarlık mühendislik ihracatı yaptı.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Ford Otosan Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olan Burak Gökçelik, son 4 senedir Türkiye'nin ve son 8 senedir otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu olarak, mühendislik ihracatının da lideri olmaktan ötürü gurur duyduklarını dile getirdi.

Gökçelik, şöyle devam etti:

"Ford Otosan olarak, sadece bugünün değil, geleceğin teknolojilerine odaklanmaya devam ediyor, Ar-Ge çalışmalarımızı, sürdürülebilirliğimizin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyoruz. 1961’den bu yana kesintisiz bir şekilde devam eden, Ar-Ge alanındaki yatırımlarımız sayesinde artan mühendislik bilgi birikimimiz bizi bu noktaya taşıdı. Çalışmalarımız ve yatırımlarımız sayesinde bugün, komple bir aracı, motoru da dahil olmak üzere, sıfırdan ticari bir ürün oluşana kadar tasarlamak, geliştirmek ve test etmek için gerekli tüm yetenek ve altyapıya sahip tek Türk şirketiyiz ve Ford Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim merkezi konumundayız. Ticari araçlarda sahip olduğumuz mühendislik bilgi birikimimiz çok önemli boyutlara ulaştı. Sadece Türkiye’de değil, tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Bu doğrultuda, gerçekleştirdiğimiz mühendislik ihracatıyla da ülke ekonomisine ve otomotiv sektörüne katkılarımızı artırarak sürdürüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 15:09
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını