banner1322
x

“Finans önceliği sektöre moral verdi”

ÇCSİB Başkanı Çenesiz, sektörün ekonomisine dair yaptığı değerlendirmede, finans önceliğinin ihracat ve reel sektöre verilmesinin moral kaynağı olduğunu söyledi.

“Finans önceliği sektöre moral verdi”
Endüstrideara

Çimento, Cam ve Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, yeni ekonomi programıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İhracat ve reel sektöre finans önceliğinin verilmesinin ihracatçı ve üreticiler için oldukça büyük bir moral kaynağı olduğunu ifade eden Çenesiz, bu reform paketini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını sözlerine ekledi.

Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019 hakkında yaptığı değerlendirmede, üretici ve ihracatçıların bu reform ile çok daha yüksek bir moral ile çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Çenesiz, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başta olmak üzere tüm hükümet yetkililerinin bu ekonomik süreçte oldukça hızlı ve dinamik kararlar aldığını da belirtti. Açıklanan bu reform paketinin sektörlerinin büyümesine dair itici bir güç oluşturacağının da altını çizen Çenesiz, yetkililerin açıkladığı bu reform paketi ile Türkiye’nin küresel arenada kendini çok daha belirgin bir şekilde göstermesinin yolunu da bu açıldığının altını çizdi.

“HIZLA BÜYÜYECEĞİZ” 

Türkiye’nin seramik, çimento ve cam sektörlerinde küresel ölçekte büyük bir paya sahip oyunculardan biri olduğunu söyleyen Çenesiz, son dönemdeki enerji maliyeti artışlarının ilk çeyrekte planladıkları ihracat yükselişinin yaşanmasına engel olsa da bu maliyetlerin döviz bazında dengelenmesine paralel olarak yüksek ivmeli bir ihracat artışı beklediklerini de vurguladı. Sonuçta bu yeni paket program ile sektörlerinin büyük bir büyüme ivmesi ile sağlıklı yapıya yeniden kavuşacağını ifade eden Çenesiz, ertelenen taleplerinin yeniden harekete geçeceğini de sözlerine ekledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 12:20
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını