banner1339
x

Enerji Verimliliğinde Birincilik Ödülü!

Çelik boru alanının öncü ve güçlü isimlerinden Borusan Mannesmann, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca gerçekleştirilen ve “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması” dahilinde yer alan enerji verimliliği alanında metal sektöründe birincilik ödülüne layık görüldü.

Enerji Verimliliğinde Birincilik Ödülü!
Robot Zirvesi

Sürdürülebilirlik politikalarına önem veren ve bu alandkai çalışmalarını titizlikle devam ettiren, bunun için mühim miktarda enerji tasarrufu elde eden Borusan Mannesmann, tarafından böyle önemli bir ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bu sene 18.'sini gerçekleştirdiği Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER) dahilinde yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda, enerji yoğunluğunu 2009 - 2013 seneleri arasındaki Referans Enerji Yoğunluğuna kıyasla son üç yılda (2014 - 2016) ortalama % 54,5 civarında azaltması ile Borusan Mannesmann, enerji verimliliği konusunda ana metal sanayi alt sektörü kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Bakanlık onaylı Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması'nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'na ait bilgi tabanına kayıt edilen enerji tüketim bilgileri inceleniyor. Yapılan analizlere her sene verilerini ileten en az 20 işletmenin dahil olduğu alt sektörler de katılıyor.

DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey, bakanlık destekli bir yarışmadan birinclik ödülü kazanmalarının gururunu yaşadıklarını berliterek, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Sürdürülebilirlik tüm Borusan Grup şirketlerinin olduğu gibi Borusan Mannesmann için de vazgeçilmez temel politikalardan biridir. Bu kapsamda hem paydaşlarımıza değer yaratma gayreti ile hem de yüksek sosyal sorumluluk bilincimiz ile gerek atık yönetimi ile gerekse enerji verimliği kapsamında geniş bir yelpazede çalışmalar yapıyoruz. Hedeflerimizde çıtayı daha da yükseğe koymak için çalışacağız.”

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 19:31
YORUM EKLE

CCSAN

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını