banner1322
x

Emniyetli çözümler ve verimlilik başı çekti

Şirketin ve sektörün ilk sürdürülebilirlik raporu olan Kumport raporunda markanın 2017 yılındaki çevre politikası ve geliştirdiği yöntemler anlatıldı.

Emniyetli çözümler ve verimlilik başı çekti
Makine Zirvesi

Kumport’un, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) standartlarına uygun şekilde hazırlanan sürdürülebilirlik raporuna göre, toplumsal kalkınma ve daha yaşanabilir bir çevre için uyguladığı projelerinin yer aldığı raporda Kumport’un 2017 yılındaki çevre politikası ve geliştirdiği yöntemler anlatıldı. Raporda geri dönüşüm verimliliği, emniyetli çözümler ve atık azalımı gibi konuların detaylarının yanı sıra atık su arıtma tesisi yatırımıyla deniz suyu kalitesini korumayı amaçlayan çalışmalar da yer aldı. 

Sürdürülebilirlik raporu hakkında bilgiler veren Kumport CEO’su Özgür Soy; hibrit teknolojisi sayesinde yakıt tüketiminin azaltılmasına ek olarak karbondioksit salınımının düşürülmesini sağlayarak markanın çevreye olan duyarlılığına uygun adımlar atıldığını söyledi. Bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında ise 2017 yılında TEU başına verilen emisyon miktarının, 0,013 tCO2e’den 0,012 tCO2e’e düşürüldüğünü belirtti. Liman faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı emisyon değerlerinin ise kurulan ISO 14064 yönetim sistemi sayesinde sürekli kontrol altında tutulduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 12:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını