banner1322
x

Demir yolunda kamu hizmeti yükümlülük süresi uzadı

Demir yolu taşımacılığında TCDD Taşımacılık AŞ tarafından gerçekleştirilen kamu hizmeti yükümlülüğü 31 Aralık 2020'tarihine kadar uzatıldı.

Demir yolunda kamu hizmeti yükümlülük süresi uzadı
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ tarafından gerçekleştirilen kamu hizmeti yükümlülüğünün süresi 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzadı.

"Demiryolu Yolcu Taşımacılığında Kamu Hizmeti Yükümlülüğü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulması yönündeki karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bahsi geçen kararla birlikte TCDD Taşımacılık AŞ'nin desteklenmesine ilişkin uygulamada süre değişikliğine yoluna gidilmiş olundu. Böylelikle öncesinde 1 Mayıs 2018 olarak belirlenmiş olan TCDD Taşımacılık AŞ tarafından gerçekleştirilen kamu hizmeti yükümlülüğünün geçerlilik süresi 31 Aralık 2020 olacak şekilde uzatıldı.

Sözü geçen tarihe kadar TCDD Taşımacılık AŞ'ye yapılacak kamu hizmeti bedeli ödemelerinde, her bir trenin çalıştırılması için hesaplanan tahmini maliyetten, trenden elde edilmesi beklenen bilet gelirinin çıkarılması sonucu bulunan miktar üzerine, tahmini maliyetin yüzde 10'u kadar makul düzeyde bri kar eklenerek elde edilen bedel esas alınacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 10:15
YORUM EKLE

CCSAN

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını