Çimento Sektörü Uzmanlığı ile Özel Vinç Üretimi

Her sektörün üretim hattı değişiklik gösterdiği için farklı özelliklerde vinç çözümlerine ihtiyaç duyulur. Çimento sektöründe ise vinç sistemleri çalışma şartları bakımından aşırı tozlu ortamlarda bulunduklarından yüksek koruma sınıfında üretilir.

Çimento Sektörü Uzmanlığı ile Özel Vinç Üretimi
Endüstrideara

Çimento gibi ağır sanayi sektöründe işlerin sorunsuz, güvenli ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan en önemli iş makinalarından biri vinçlerdir. Beklenmedik arızalar vinç gibi ağır iş makinalarında ciddi sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu sebeple sektörün ihtiyaçlarına özel çözümler üreterek firmaların kaldırma taşıma ihtiyaçları için çözümler sunan uzmanlığını bu alanda geliştirmiş vinç üreticileri önem kazanmaktadır.

Çimento tesislerinde vinçler bulundukları ortamlardan kaynaklanan aşırı tozlu hava ve titreşime maruz kalırlar. Vinçlerinin çalışmasını sağlayan frekans dönüştürücüler ve vinçleri kullanan operatörler bahsedilen olumsuz hava koşullarundan korunmalıdır.  Bu nedenle elektrik - elektronik kontrol panolarının problemsiz bir şekilde çalışması vincin kalitesini belirleyen unsurdur. Kullanılan elektrik donanım ile klimaların ağır şartlara uygun özelliklerde olması gerekmektedir.

Vinç imalatı alanında 38 yıllık tecrübesi ile sektörün köklü firmalarından biri olan Vinçsan, sayısız çimento sektörü referansı ile, vinçlerini bahsedilen ortam koşullarından etkilenmeyecek şekilde özel olarak tasarlayıp, yüksek kalitede ekipmanlar kullanarak üretmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 17:27
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını