banner1339
x

Çevreci teknolojileri ile fark yaratıyor

Suez, yüksek sülfür değerindeki kömürlerin kullanıldığı santrallerde baca gazı kalitesini artırmaya yönelik çevreci çözümleriyle sektöre yön vermeyi hedefliyor.

Çevreci teknolojileri ile fark yaratıyor
Enerji Zirvesi

Türkiye’de geçtiğimiz yıl keşfedilen 3,5 milyar ton kömür rezervinin ardından bu rezervi doğru ve temiz teknolojilerle kullanıp üretme konusu da gündeme geldi. Global arenada Türkiye’nin ekonomisine itici bir güç oluşturması hedeflenen bu rezervin temiz teknoloji ile enerji üretimine dönüştürülmesi konusu da oldukça ilgi görüyor. Tam da bu noktada yüksek sülfür değerleri olan kömürleri kullanan santrallerinin baca gazlarındaki kaliteyi artırmaya yönelik çözümler sunan Suez, çevreci teknolojileri ile sektöre yön vermeyi hedefliyor.

3. Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nın ilk günü standında yoğun ilgi gören Suez Türkiye, yaptığı birçok B2B görüşmeler ile de yeni proje ve yatırımlar konusunda pek çok adım attı. 
Karbon emisyonunu her alan ve sektörler düşürmek adına yapılan çalışmalar her ne kadar gözleri özellikle kömür madeni işletmelerine yöneltse de Avrupa Bref 2021 Yönergesi’nden çıkması öngörülen karara göre emisyon değerlerinin düşürülmesi adına çalışmalar büyük bir ivme ile yükselişe geçecek. Tam da bu noktada konuya ilişkin açıklama yapan Suez Türkiye ve CIS İş Geliştirme Müdürü Hakan Genç ve Suez WTS Avrupa İş Geliştirme Müdürü Alper Dost, “Yaklaşan Avrupa Bref 2021 Yönergesi öncesinde santrallerin daha çevreci operasyonlar için gerekli teknik desteği sağlamak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandılar.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 16:39
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını