banner1322
x

Bosch, tam otomatik maske üretim hattını hayata geçirdi

Bosch, yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yüz maskelerinin tam otomatik üretimi konusunda çalışmalarına başladı.

Bosch, tam otomatik maske üretim hattını hayata geçirdi
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Bosch, yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yüz maskelerinin tam otomatik üretimi konusunda çalışmalarına başladı.

Bosch tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Bosch Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Volkmar Denner, Stuttgart-Feuerbach'daki Bosch fabrikasında ilk özel yüz maskesi üretim hattını hizmete açtı.

Haziran sonuna kadar sürecek olan koordinasyonlu bir üretimi artırma sürecinin ardından şirket, dünyanın dört farklı köşesindeki 5 ayrı üretim hattında, günde yarım milyondan fazla maske üretmeye başlayacak. Söz konusu 5 hattın üretim kapasitesinin ise haziran sonuna kadar ayda 10 milyon maskeyi geçmesi hedefleniyor.

Firma, üretilen cerrahi maskeleri dünya çapında sayısı 400 bini aşan çalışanlarını korumak için kullanacak. Talep olduğu ve üretilen maskeler ülke standartlarına uyduğu sürece ekstra maske üretim kapasitesinin üçüncü partilere sunulması da hedefleniyor.

Bosch'un özel amaçlı makine üretimi birimi tarafından tasarlanan hatların tasarım planının, diğer şirketlere ücretsiz sunulması düşünülüyor. Teknik çizim ve montaj talimatlarının yanı sıra maskelerin nasıl paketlendiği ve dağıtıldığı hakkında bilgilerin de sunulacağı plan için şimdiden 30'u aşkın şirketten teklif alındı.

Açıklamada görüşlerine baş vurulan Dr. Volkmar Denner, özel üretim hattının kendilerini daha bağımsız kıldığını, maskelerin direkt ihtiyaç olan tesislerde üretilebildiğini dile getirerek, "Koronavirüs bütün toplumu ilgilendiren bir mücadele. Çalışanlarımızı kendi ürettiğimiz maskelerle donatarak, piyasadaki arz durumunu azaltmaya yardımcı oluyoruz. Operasyonlarımızı güvenli bir şekilde sürdürürken çalışanlarımızı korumamızı sağlayacak temelleri atıyoruz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 11:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını