Ar-Ge, önemli bir katma değer oluşturdu

Astor Transformatör A.Ş. Genel Müdürü Enver Geçgel; Astor’da, TÜBİTAK destekli araştırma ve geliştirme faaliyetleri, 2009 yılında yapılan ilk proje ile sistematik hale geldi. 2016 yılı başında Ar-Ge Merkezi olduktan sonra çalışmalarımızın merkezine Ar-Ge’yi yerleştirdik. O günden itibaren etkisini bizler gibi, paydaşlarımız da yakından görmektedir.

Ar-Ge, önemli bir katma değer oluşturdu
Proses Zirvesi

Ar-Ge çalışmalarının, firmamız ve ülkemiz adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Astor olarak; Ar-Ge Merkezli büyüme stratejimiz kapsamında bugün yeni ürünler piyasaya sunmuş bulunmaktayız. Astor markasını Ar-Ge çalışmaları merkezinde daha da ileri taşımak ve dünya markası haline getirmek istiyoruz. Kendi teknolojimizi geliştirip, Astor’u teknolojik açıdan da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Bu nedenle “Ar-Ge Merkezli Büyüme” mottosunu şirket politikası haline getirdik. 

Ar-Ge Merkezi çalışmaları ile üretilen prototip ürünlerin başarıyla sonuçlanması, yeni ürünlerin satışı için oldukça önemli. Bununla birlikte 2017 yılına kadar yalnızca 300 kV gerilim seviyesine kadar transformatör üretimi yapan firmamız, Ar-Ge çalışmaları sayesinde bugün 400 kV gerilim seviyesinde ürünlerini satmak için gerekli sertifikasyonlarını tamamladı. Ayrıca orta gerilim anahtarlama ürünleri, beton köşk ve sac köşk üretimlerine de başladı. Hedefimiz; Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamımızı daha da arttırarak kaliteli ve verimli ürünleri, sanayinin kullanımına sunmaktır. Son yıllarda yaptığımız Ar-Ge çalışmaları, bu anlamda çok önemli bir katma değer oluşturdu. Ayrıca, Ankara Sanayi Odası (ASO) 54. Yıl Ödül Töreni’nde Ar-Ge ana dalında ödüle layık görüldük. Ödülümüzü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almak bizi gururlandırdı ve doğru yolda olduğumuzu tekrar gösterdi. 

Türkiye, Ar-Ge konusunda küresel ortalamanın altında kalıyor. Bu alanda bilinç oluşturmak için ise okul öncesi eğitimden başlayarak önemli ve kalıcı düzenlemeler gerekiyor. Astor olarak bilginin gücünü çok iyi biliyor ve bu güce önem veriyoruz. Bu gücün oluşabilmesi için büyük bir özveri ve yetkin personel ile uzun vadeli planlar yapıyoruz. 60’ın üzerinde çalışanı olan Ar-Ge Merkezimizin en önemli görevi, tüm Astor çalışanlarına örnek olmaktır. 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler
Partnerler