Anadolu Isuzu, üretime ara verdi

Anadolu Isuzu, Kovid-19'un etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler uyarınca, tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, üretim faaliyetlerine bugünden başlayarak  9 gün süreyle ara verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı.

Anadolu Isuzu, üretime ara verdi
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Anadolu Isuzu, Kovid-19'un etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler uyarınca, tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, üretim faaliyetlerine 3bugünden başlayarak  9 gün süreyle ara verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı.

Anadolu Isuzu'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında şu vbilgiler yer aldı:

"Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek; şirketimizin üretim faaliyetlerine 30 Mart tarihinden başlamak üzere 9 gün süreyle ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Üretim dışında kalan operasyonlar şirketimizin iş sürekliliği planı ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik tedbirler çerçevesinde devam edecektir. 1 Nisan - 30 Haziran tarihleri arasında kısa çalışma yapılması için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü'ne başvuruda bulunulmuştur. Konuyla ilgili gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır."

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 16:11
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını