Amaç en ağırını en yükseğe güvenle taşımak

Kuşdoğan Çelik Halat, Ar-Ge çalışmalarıyla müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmayı hedefliyor. Amaçlarının en ağırını en yükseğe güvenle taşımak olduğunu belirten Serkan Kuşdoğan, “İpek, polyester sapan yerine 12 kollu Dyneema diye adlandırılan ürünlerle hem daha kuvvetli hem daha ekonomik hem de daha uzun ömürlü sapanların Ar-Ge çalışmalarını yürütüyoruz” diyor.

Amaç en ağırını en yükseğe güvenle taşımak
Satınalma Zirvesi

Ürün ve hizmet kalitesi ile öne çıkan Kuşdoğan Çelik Halat, geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine çözümler sunuyor. Ağırlıklı olarak denizcilik sektörü ve tonajlı yük kaldırma ve taşıma sektörlerinde kullanılmak üzere çelik halatlar, zincir ve aksesuarlar, gemi halatları, sapan ve yük bantları, tonajlı kaldırma ekipmanları ve bu ürünlerin paslanmaz grubu ile geniş ürün yelpazesi sunan marka, Ar-Ge çalışmalarıyla başarısını daha da arttırmaya odaklandı. 

Firmalarının 1950 yılında Karaköy Perşembe pazarında kurulduğunu, yelkencilikle ticarete başladığını belirten Kuşdoğan Çelik Halat yetkilisi Serkan Kuşdoğan, “Türkiye’ye ağır sanayinin girdiği yıllarda çelik halat satış, servis, imalat ve montajına başladık. Üç nesildir faaliyetlerini sürdüren firmamız, sektörün ileri gelen bir firmasıdır” diyor. Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden Kuşdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürüyor: 

AR-GE ÇALIŞMALARI İLE BAŞARISINI ARTTIRIYOR
“Türkiye’de yeni gelişen teknolojiler ile Ar-Ge çalışmalarımız bulunuyor. İpek, polyester sapan yerine 12 kollu Dyneema diye adlandırılan ürünlerle hem daha kuvvetli hem daha ekonomik hem de daha uzun ömürlü sapanların Ar-Ge çalışmalarını yürütüyoruz. Çelik halatta sonsuz ve gözlü sapan olarak 2 mm’den 300 mm’ye kadar üretim yapmayı ve daha yüksek milimetrelerde sonsuz halattan örgü sisteminin çalışmalarına devam ediyoruz. Firmamızın şuan hazırda tüm yaptığı ürünleri test edebilecek, 100 ton ve 300 tona kadar TSE onaylı yatay çekme makinası bulunuyor. Tüm üretilen ürünler, test cihazlarında test edilmesi ardından satışa sunuluyor.”

“ÖNCELİKLİ AMACIMIZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ”
Dünyadaki yeni sistemin getirdiği üretim ve ekonomik imalatı, müşterilerine uygulama ve takibinde yardımcı olmayı sürdürme çabası içinde olduklarını belirten Kuşdoğan, müşteri memnuniyetini her zaman öncelikli amaç olarak kendilerine hedef edindiklerini ifade ediyor.  Uzman kadroları ile sektörün ihtiyaçlarına ekonomik ve pratik çözümler sunmak amacıyla teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini açıklayan Kuşdoğan, firmalarının ürün ve hizmetlerine en üst düzeyde katma değerler sunarak, müşteri memnuniyeti için mükemmelliği hedefleyen, tüm çalışanlarının gönüllü ve bilinçli katılımları ile oluşturulmuş bir "Kalite Yönetim Sistemi"ni kurduklarını ve sistemin devamlılığını,  sürekli iyileştirilmesini sağladıklarını aktarıyor. 

YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler