Aksa Jeneratör Ar-Ge Merkezi statüsü kazandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamına alınan Aksa Jeneratör'ün Ar-Ge alanındaki tüm yenilikçi projeleri desteklenecek. 

Aksa Jeneratör Ar-Ge Merkezi statüsü kazandı
Enerji Zirvesi

Dünyanın ilk 5 jeneratör üretici arasında bulunan Aksa Jeneratör, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamına alındı. Böylece Aksa Jeneratör’ün uluslararası düzeyde rekabetine katkı sağlayacak, yenilikçi projeleri bakanlık tarafından desteklenecek. Aksa Jeneratör, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamında Ar-Ge Merkezi statüsü kazandı.

"DOĞRU YOLDAYIZ"

Başvuru sürecinden itibaren birçok şartı yerine getirerek Bakanlığın gerçekleştirdiği denetimlerden başarıyla geçtiklerini söyleyen Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker Ar-Ge Merkezi olma sürecini değerlendirerek “Türkiye, Çin ve Amerika’daki üretimimizi 160 ülkeye ihraç ederek sektörde fark yaratıp dünyada ilk 5, Türkiye’de ise lider konumda yer almayı başardık. Bakanlığın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamına alınıp devlet tarafından desteklenmemiz bizim doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Şimdi hem kendimizi daha fazla geliştirme fırsatı yakalayacak hem de Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında katkıda bulunacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 15:24
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını