40 milyon TL’lik yatırım

Kar Group, Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi'ne 40 milyon TL’lik yatırımla tamamlayarak 2019 yılı yatırımlarına devam ettiğini belirtiyor.

40 milyon TL’lik yatırım
Robot Zirvesi

Kısa bir süre önce Sancaktepe’deki Hazır Beton Tesisi’nin yenilenmesine yönelik 10 milyon TL’lik yatırım yaptığını açıklayan Kar Group, 2019’da bir yatırım müjdesi daha verdi. Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi’ni tamamlayan firma, 40 milyon TL’lik yatırımla bitirdiği projesini devreye aldı. Burada hazır betonun haricinde plentmiks yol malzemeleri, yıkanmamış ve yıkanmış taş tozu, mıcır, duvar taşı ve alt temel üretimi de yapacak olan Kar Group, bu yatırımı ile yeni istihdamlar yaratmaya başlayacağını duyurdu.

“YENİ YATIRIMLAR YOLDA”

1969 yılında Pendik’te çalışmalarına başlayan firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, gerçekleştirdikleri bu yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamada şirketçe yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini ve yeni yatırımların da yolda olduğunu belirtti. Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi projesini 2018 yılından bu yana planladıklarını söyleyen Üçüncü, grup olarak yeşil teknoloji ve yeşil enerjiye büyük önem verdiklerini belirtti. Bu yönleriyle daimi olarak temiz enerjiye ilişkin yatırım yapacaklarını da belirten Üçüncü, tüm tesislerinin gürültü, hava kirliliği, akaryakıt, atık su kontrolü, kimyasal ve yağ madde yönetimi ve katı atık yönetimleri gibi unsurları göz önüne alarak gerçekleştirdiklerinin de altını çizdi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 16:09
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını