LOJİSTİKTE YETİŞMİŞ İNSAN KAYNAĞINA İHTİYAÇ VAR LOJİSTİKTE YETİŞMİŞ İNSAN KAYNAĞINA İHTİYAÇ VAR

Konveyör sistemleri, vinçler ve forkliftlerdeki elektrikli tahrikler, modern, verimli ve güvenilir intralojistiğin motorudur. ABM Greiffenberger, bu sistemleri sabit ve mobil uygulamalar için platform bazında geliştirmekte ve üretmektedir. Uyarlanabilir tahrik çözümleri bir motor, dişli kutusu, fren ve kontrolörden oluşur. Uzman, müşterileriyle yakın ve ortak çalışır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN TAHRİKLER YÜKSEK BEKLENTİLERİ KARŞILAMALIDIR

Elektrikli araçlar için tahrikler yüksek beklentileri karşılamalıdır; çevre dostu, verimli, güçlü ve bakımı ucuz olmalıdır. Malzeme Taşıma Kıdemli Müdürü Mayk Krüger, "ABM Greiffenberger, milenyumun başlangıcından önce bilgi birikimini pille çalışan sürücülerden e-mobiliteye aktarmaya başladı ve ilk projeleri zaten hayata geçirdi." diyor.

Standart motorlarla karşılaştırıldığında, ABM sürücüleri önemli ölçüde daha kompakttır ve aynı zamanda son derece sağlamdır, dayanıklıdır ve zorlu çalışma koşulları altında bakım gerektirmez. ABM, çeşitli seçeneklere sahip bir platform konsepti sunar. Müşteriler, kolayca entegre edilebilecek, maliyeti optimize edilmiş sistem çözümleri alır. Tahrik uzmanı, motorları müşteri gereksinimlerine ve uygulamaya özel olarak uyarlar.

ABM Greiffenberger, çok çeşitli elektrikli araçlarda kullanılan seyahat tahriklerinin yanı sıra kamyonlardaki yardımcı üniteler için motorlar sunar. Krüger: "Daha uzun sürekli performans için mahfazalı AC sürücülerimizin soğutmasını optimize ettik." diyor. Sürücü, diferansiyel aksa hareket yönüne dik açılarda monte edildiğinden, bu motorları yüksek tepe yüklere ve yüksek sürekli çıkışa sahip yolculuklar için uygun hale getirir. Engebeli ve kirli çevre koşulları bile yol ve arazi araçlarının güvenilir çalışmasına zarar veremez. Motorun boyutuna bağlı olarak 20, 50 ve 90 kilovatlık en yüksek performanslara ve 45, 130 ve 260 Newton metrelik torklara ulaşılır.

Sensörler motor sıcaklığını izler ve hızı kaydeder. Hız ve tork kontrolü, harici bir AC kontrolör aracılığıyla yapılır. Talep üzerine ABM, tak ve çalıştır çözümü olarak uygulamaya uyarlanmış parametreli bir kontrolör sağlar ve ayrıca isteğe bağlı olarak bir elektromekanik tutma freni kurar. Koruma sınıfı IP 66 ve UL versiyonu mümkündür.

Sürücüler, küçük kamyonetler, golf arabaları, tarım makineleri ve ayrıca e-kamyonlar ve yol ve arazi araçları gibi e-mobilitedeki tüm uygulama alanları için uygundur. Ayrıca bagaj traktörü ve havaalanı ikmal araçları gibi elektrikli araçlar için çekiş motorları bulunmaktadır.