ABB Robotik, IRB 1090'ın piyasaya sürülmesiyle eğitim içeriğini genişletiyor. Dünya çapında tanınan eğitim enstitüsü STEM.org tarafından onaylanan 1090 endüstriyel eğitim robotu, öğrencilere beceri kazandırmak ve onlara istihdam sağlamada rekabetçi avantaj sağlamak için tasarlandı. Yeni eğitim robotu, ABB'nin ek endüstriyel robotlarının yanı sıra eğitim paketleri, yeni nesil kontrolör üniteleri, pazar lideri programlama ve simülasyon yazılımlarını içeren daha geniş eğitim içeriğinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

ROBOTLAR İSTİHDAMIN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK

Yeni robotla ilgili açıklama yapan ABB Robotik Endüstriler İş Kolu Genel Müdürü Craig McDonnell şöyle konuştu: "ABB'nin 2.301 eğitim profesyoneliyle yaptığı 2023 küresel anket sonucunda, yüzde 80'in robotların ve otomasyonun önümüzdeki on yıl içinde istihdamın geleceğini şekillendireceğine inanıyor. Ancak dört eğitim kurumundan yalnızca biri şu anda öğretim programlarında robot kullanıyor. Dünyanın en geniş ürün portföyüne sahip endüstriyel robot üreticisi olarak, robotları herkesin kullanımına sunma konusunda üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız ve IRB 1090 eğitim robotu bu taahhüdün önemli bir parçasını oluşturarak eğitim alanında endüstriyel robotlara yönelik artan talebi karşılamamızı sağlıyor.”

REHA GÜR, EUROTEC'İN YATIRIMLARI HAKKINDA KONUŞTU REHA GÜR, EUROTEC'İN YATIRIMLARI HAKKINDA KONUŞTU

ABB'nin IRB 1090 robotu, 580 mm'lik bir erişim ve 3,5 kg'lık bir taşıma kapasitesi sunuyor ve önceki modele kıyasla yüzde on daha küçük ayak izi ve yüzde 20 daha az ağırlıkla birleştiğinde, bir tesiste kolayca taşıma, kurulum ve yerleştirme olanağı sağlıyor. ABB'nin OmniCoreTM E10 ultra ince kontrol ünitesiyle birleştirilen eğitim robotu, öğrencilerin hareket kontrolü, TrueMove, QuickMove, Harici Yönlendirmeli Hareket ve enerji tasarruflu güç şebekesi geri bildirim çözümleri dahil olmak üzere en son robotik gelişmeler konusunda becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan, artan fonksiyonellikler getiriyor.

PREMIUM LİSANSI TEMİN EDİLİYOR

Robotu ve kontrol ünitesi kullanan öğrenciler ayrıca robotik otomasyonun farklı sektörler ve uygulamalarda nasıl uygulanabileceğini de öğrenecekler. Eğitim kurumları, robot satıcıları ve sistem entegratörleri montaj, malzeme taşıma, ark kaynağı ve mastikleme gibi çeşitli uygulama hücrelerini tasarlayabilir ve özelleştirebilir. Bu, belirli gereksinimleri karşılamak için görüntü işleme kameraları, tutucular, çalışma parçaları, kaideler ve hareketli arabalar gibi farklı aksesuarları içerebilir.