ABB ve Microsoft Uzun süredir devam eden ortaklıklarını genişleterek Azure OpenAI Hizmetinin ABB Ability™ Genix Industrial Analytics ve AI Suite paketine entegrasyonu konusunda iş birliği yapacak. Şirketler, endüstriyel müşterilerin operasyonel verilerde gizli olan içgörüleri ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için jeneratif yapay zeka teknolojisinin uygulanması için birlikte çalışacak. İş birliği ile  İyileştirilmiş veri toplama ve düzeltme, verimlilik ve üretkenlik, varlık güvenilirliği, operasyonel güvenlik, daha düşük enerji tüketimi ve çevresel etkinin azaltılması konularında önemli kazanımlar sağlanması hedefleniyor.

KULLANICI DENEYİMİNİ GELİŞTİRECEK

ABB, GPT-4 gibi büyük dil modelleri (LLM'ler) de dahil olmak üzere Azure OpenAI Hizmeti aracılığıyla üretken yapay zekayı Genix platformuna ve uygulamalarına entegre ederek kod, görüntü ve metin oluşturma gibi işlevleri mümkün kılacak. Yeni uygulama - Genix Copilot - piyasaya sürüldüğünde, sezgisel işlevsellik sunarak ve süreçler ve operasyonlar arasında bağlamsallaştırılmış veri akışını kolaylaştırarak kullanıcı deneyimini geliştirecek. Bu, sektör yöneticilerine, işlevsel uzmanlara ve atölye mühendislerine daha iyi karar verme ve daha fazla üretkenlik için gerçek zamanlı eyleme geçirilebilir içgörüler sağlayacak. Bu tür içgörüler, varlık ömrünü yüzde 20'ye kadar uzatma ve plansız duruş süresini yüzde 60'a kadar azaltma potansiyeline sahip. Çözüm, endüstriyel sera gazı emisyonları ve enerji kullanımına ilişkin gelişmiş izleme ve optimizasyon içgörüleri sağlayarak müşterilerin sürdürülebilirlik ve enerji dönüşümü hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma kapasitesine de sahip olacak.

SİNAN GİDER, BANTBORU'NUN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU AÇIKLADI SİNAN GİDER, BANTBORU'NUN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU AÇIKLADI

Genix Copilot aynı zamanda operatörlerin bilgi birikimini yakalamayı ve çeşitli roller arasında iş birliğine dayalı karar vermeyi kolaylaştırmayı mümkün kılacak ve işletme içinde veri ve bilginin korunmasına büyük katkı sağlayacak.

"Bu, ABB ve Microsoft'un sanayi sektörünün dijital dönüşümünü hızlandıracak stratejik ortaklığında önemli bir adımdır" diyen ABB Proses Otomasyonu Küresel Dijital Baş Sorumlusu Rajesh Ramachandran, "Genix Copilot'un endüstriyel müşterilerin sürdürülebilirlik, operasyonel mükemmellik ve gelişmiş varlık performansı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacağına inanıyoruz. ABB'nin endüstriyel dijital çözümleri genelinde üretken yapay zeka yeteneklerini genişletmek, müşterileri milyarlarca daha iyi karar alınmasını sağlayan yeni bir yapay zeka çağına taşıyacaktır" dedi.

Microsoft EMEA Başkanı Ralph Haupter is, "Uzun vadeli başarı için en iyi konumda olacak kurumların veri platformlarını modernize eden ve ölçeklendiren kurumlar olduğuna inanıyoruz" dedi. "Azure OpenAI Hizmeti gibi gelişmiş dijital yetenekleri uygulamak, ABB'nin Genix'ini bağlamsallaştırılmış verileri etkili bir şekilde yönetmek için güçlendirirken, büyüme ve kalıcı değişim için kritik olan dijital dönüşümü yönlendirmeye de yardımcı olacaktır" dedi.

Editör: Haber Merkezi