YEO Teknoloji, 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve bu dönemde önemli bir başarı elde etti. Geçen yılın aynı döneminde 63 milyon TL kar açıklayan şirket, bu yıl karını yüzde 290 artırarak 246 milyon TL'ye çıkardı. Ayrıca, 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 45 artışla 1.363 milyar TL’lik satış gerçekleştirdi. Şirketin Borsa İstanbul’daki (BİST) performansı da dikkat çekici oldu.

1719997323 Y E O3

YEO Teknoloji’nin devam eden iş tutarı 411,9 milyon dolar olarak belirtildi. Şirket, yenilenebilir enerji üretim santralleri, enerji iletim ve dağıtım şebekeleri, petrol ve doğalgaz, su ve atıksu, maden sektörlerinde detaylı dizayn ve mühendislik çalışmalarını içeren uçtan uca anahtar teslim elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunuyor. Bugüne kadar 30’dan fazla ülkede projeler tamamlayan YEO Teknoloji, güneş ve rüzgar enerji santralleri ile trafo merkezlerini ve enerji iletim ve dağıtım şebekelerini anahtar teslim olarak üretmekte.

Dünya Fosil Yakıt Tüketiminde ve Karbon Salınımında Rekor Dünya Fosil Yakıt Tüketiminde ve Karbon Salınımında Rekor

HEDEFİNE YAKLAŞTI

2024 yılının ilk yeşil tahvil ihracını Haziran ayında 250 milyon TL ile başarıyla tamamlayan YEO Teknoloji, bu ihraç ile sermaye piyasalarındaki derinleşme hedefine önemli bir adım attı ve borçlanma ürünlerindeki çeşitliliğini artırdı. Elde edilen gelir, yenilenebilir enerji ve çevre dostu yatırımlar için kullanılacak.

2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen YEO Teknoloji, 3 kıtada 30’dan fazla ülkede 400’den fazla proje gerçekleştirmekte. Şirket, dekarbonizasyon, desantralizasyon ve dijitalizasyon odaklı çalışmalarıyla yenilenebilir enerji ve dijital dönüşüm alanlarında kapsamlı çözümler sunmaya devam ediyor.

Editör: Mustafa Kılıç