Ram Robotics Genel Müdürü Mehmet Sezer, Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde sergileyecekleri ürünler, hayata geçirdikleri projeler ve şirketin gelecek hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ÜRETİMİ 4 GÜNDEN 1.5 GÜNE İNDİRDİ"

Yenilikçi ve hep daima ileri anlayışını benimsediklerini söyleyen Ram Robotics Genel Müdürü Mehmet Sezer, fuarda Gantry Robotik Sistem uygulamasını sergileyeceklerini belirterek, "Zirveden beklentimiz inovatif mühendislik anlayışımızın ürünlerimize entegrasyonunu tüm paydaşlarımıza sergilemek olacak. Söylemeliyim ki, ülkemize sunduğumuz katma değeri yüksek ürün yelpazemizle bu zirvede bulunmak bizler için gurur verici." dedi.

Robotik kaynak sistemlerinin tasarım, üretim, kurulum ve devreye alma-eğitim sürecini izleyecek şekilde tamamlandığını söyleyen Sezer, en önemli konulardan birinin satış sonrası hizmeti olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: "Yaptığımız tüm projelerin back-up’ları sayesinde müşterilerimize herhangi bir sorunda üretimleri aksamayacak şekilde servis hizmeti veriyoruz. Yakın zamanda yaptığımız bir projede robotik sistemden önce iş parçasını 5 işçi yaklaşık 4 günde üretirken, robotik kaynak sistemi ile 1 operatör desteğiyle bu iş parçasını 1.5 günde ürettik. Sürenin yanında sağlanan bir diğer fayda ise çok fazla kişinin kaynak kalitesi ve standartlığını sağlayamazken, yaptığımız robotik kaynak sistemi projesi ile üretilen teste gönderilen iş parçası tüm kaynak testlerinden başarılı ile döndü."

"İLK RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ"

Yıl sonu hedefleri ve yeni dönem projelerine ilişkin de bilgi veren Sezer, "Şirketimiz, kurulduğu günden bu yana küresel robotik sistem teknolojilerinin takipçisi olmuştur. Fakat her zaman ana hedefimiz, şirketimizin kendi bünyesinde oluşturduğu inovatif projeleri, paydaşlarımızın talepleri doğrultusunda bir ileri noktaya taşımaktır. Yani ilk rakibimiz yine şirketimizdir. Bu anlayış bizim kalitemizin her zaman artmasını sağlamıştır. Yeni dönemde yine sektörün talepleri doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarımız devam edecek."

VOLVO’NUN ELEKTRİKLİ ARAÇLARINI FANUC ROBOTLARI ÜRETECEK VOLVO’NUN ELEKTRİKLİ ARAÇLARINI FANUC ROBOTLARI ÜRETECEK