ÜÇGE DRS Sektörün Geleceğine Işık Tuttu ÜÇGE DRS Sektörün Geleceğine Işık Tuttu

Wipro Enterprises'ın endüstriyel otomasyon işletmesi Wipro Pari, San Polo - Reggio Emilia, İtalya merkezli Ferretto Group'un otomatik depolama sistemleri tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış bölümü Ferretto Automation and Services'ın hisselerinin önemli bir kısmını satın almak için kesin bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Ferretto Group, projede azınlık katılımını sürdürmeye devam edecek. Riccardo Ferretto yeni şirketin başkanı ve genel müdürü olarak genel ticari faaliyetlerden sorumlu olacak.

DEPO OTOMASYON ÇÖZÜMLERİNDE PAZAR LİDERİ

Wipro Altyapı Mühendisliği CEO’su ve Wipro Enterprises Genel Müdürü Pratik Kumar, konuya ilişkin olarak, “Endüstriyel otomasyon son beş yılda önemli ölçüde büyüdü. Özellikle gelişmekte olan BEV-Akülü Elektrikli Araçlar ve HFCV-Hidrojen Yakıt Hücreli Araçlar alanlarında küresel otomotiv OEM’leri için anahtar teslimi otomasyon çözümleri sağlama konusunda halihazırda tanınmış bir pazar lideriyiz. Bu satın alma, tekliflerimizi fabrika içi otomasyon çözümlerinin ötesinde Endüstriyel, CPG(Tüketici Ürünleri Grubu), Perakende ve E-ticaret Depolama, Depolama ve Otomasyon çözümlerine genişletmemize yardımcı olacak.” açıklamasında bulundu.

1956’dan bu yana faaliyet göstermekte olan Ferretto Group şirketi, dünya çapında depo otomasyon çözümleri sağlamada pazar lideri haline geldi. Şirket, anahtar teslim olarak ASRS, taşıma ve dağıtım ihtiyaçları için son teknoloji intralojistik otomasyon çözümleri üretiyor.

Hayata geçirdikleri projeler, otomasyon çözümünün anahtar teslimi olarak tasarımını, mühendislik imalatını ve kurulumunu, ayrıca bir depo yönetim sistemi yazılımını ve tüm kritik sistemlerinin tamamen kendi bünyesinde imalat ve montajını içeren devreye alma sonrası hizmetlerini kapsıyor.

Ferretto Group Başkanı ve Genel Müdürü Riccardo Ferretto satın almaya ilişkin olarak, “İstifleyici vinçler ve servis araçlarıyla Derinlikli Otomatik Depolama ve Geri Alma Sistemleri (ASRS) ile Depolama Otomasyonu teknolojisinde ön sıralarda yer aldık. Bu satın alma Wipro grubunun güçlü organizasyonu ve coğrafi uluslararası varlığıyla birleştiğinde, Asya ve Amerika pazarlarında rekabetçi bir pazar konumunu elde etmek için Ferretto’nun büyümesini sağlayacak en iyi fırsatı temsil ediyor. Bu etkileşimin müşterilere önemli faydalar sağlayacağına ve dünyanın önde gelen lojistik otomasyon çözümleri sağlayıcılarından birisi olan Wipro Ferretto için uzun vadeli beklentiler getireceğine inanıyoruz.” açıklamasında bulunuyor.

Editör: Haber Merkezi