Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü Altuğ Karataş, sundukları hizmetlerle ilgili bilgiler paylaşarak Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde sunacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karataş, “Vat Enerji Hizmetleri olarak enerjinin verimli kullanımına yönelik tüm uygulama aşamalarında bulunmakla beraber firmalarımıza Enerji Etüdü, ISO 50001 Danışmanlığı, ISO 14064 Karbon Ayak İzi Hesaplama, OBSERVER Enerji İzleme Yazılımı ve anahtar teslim enerji verimliliği uygulamaları olarak sıralayabiliriz. Bu kapsamda zirveden beklentimiz, firmalarımızın enerji verimliliği farkındalığını olabildiğince yükseltmek ve mevcut tüm hizmetlerimizle bu süreçlerini desteklemektir. Bizler fabrikalara fayda üretiyoruz, verimlilik ve tasarruf çıktısı alıyoruz. Uçtan uca verimlilik ve sürdürülebilirlik sürecinde, enerji etüdünden enerji verimliliği projelerine, enerji yönetim sistemi danışmanlığından karbon ayak izi hesaplamasına kadar çözümler sunuyoruz. VAT ENERJİ, tüm bu süreçlerde endüstriyel tesisler ve ticari binaların yol arkadaşıdır. Türkiye’nin en fazla etüt ve verimlilik artırıcı proje üreten firması olarak tüm sektörlerde edindiğimiz tecrübeleri çapraz şekilde ya da sektörel bazda müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Profesyonel kadromuzla üç binin üzerinde tesis ziyareti tecrübemiz çözüm zenginliğimizi artırıyor müşterilerimize de verimlilik ve sürdürülebilirlik yolunda katkı sağlıyor” dedi. 

“KİMYA FABRİKASI İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİNE İMZA ATTIK” 

Karataş, son dönemde hayata geçirdikleri bir projenin detaylarını şu sözlerle anlattı: “Yakın dönemde Türkiye’nin önde gelen kimya tesislerinden birisi ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma neticesinde güzel bir enerji verimliliği projesine imza attık. Proje kapsamında firmamızın değişken buhar basıncı ihtiyacına binaen ürettikleri buharın basıncını, basınç düşürücü vana kullanarak düşürmek yerine basınç düşümü sırasında ortaya çıkan entalpi farkını kullanarak elektrik üretebilecek bir sistem ile değiştirerek hem tesisin değişken buhar basıncı ihtiyacını karşılayıp, aynı zamanda ciddi bir elektrik üretimi ile firmanın enerji tüketimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yine bu projeyi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bir desteği olan 5. Bölge Teşviğinden yararlandırmanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Bu proje VAT ENERJİ’nin inovatif enerji verimliliği projeleri ürettiğini de göstermektedir.” 

“ULUSLARARASI PROJE SAYIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Yeni dönem hedef ve projeleri hakkında bilgi veren Karataş, “Toplamda Türkiye’de 200 adet/yıl enerji etüdü, elliyi geçen enerji verimliliği projesi, yüzün üzerinde enerji verimliliği ve enerji yönetim sistemi danışmanlığı ve yine ellinin üzerinde müşterimize OBSERVER Enerji İzleme ve Yönetme yazılımının kurulumuna ulaşmayı hedefliyoruz. Ek olarak uluslararası projelerimizin sayısını artırmayı, dünyadaki en büyük Türk EVD markası olarak tüm kıtalarda enerji verimliliği için çözümler üretmeyi umuyoruz” dedi. 

BARIŞ ENERJİ SİSTEMLERİ BAYİ TOPLANTISI DÜZENLEDİ BARIŞ ENERJİ SİSTEMLERİ BAYİ TOPLANTISI DÜZENLEDİ