E-ihracat sektöründe kripto para kullanımında öncü bir rol üstlenen ShipEntegra, ödeme işlemlerinde kripto para kullanması sayesinde sektöründeki satıcılar ve alıcılar arasında güvenli bir ortam sağlamasının yanı sıra sınır ötesi ödemelerde de hızlı ve düşük işlem ücretleri sunarak rekabet avantajı sağlıyor. Sunduğu ödeme kolaylıklarıyla kullanıcıların dikkatini çeken ShipEntegra, Türk menşeili ürünlerin global pazarlardaki rekabet gücünü artırmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. 

LOJİSTİK ŞİRKETLERİ SİBER SALDIRIDA KRİTİK EŞİKTE LOJİSTİK ŞİRKETLERİ SİBER SALDIRIDA KRİTİK EŞİKTE

LOJİSTİK ŞİRKETLERİNİN ÖDEMELERİNİ HIZLANDIRIYOR, MÜŞTERİ TABANINI GENİŞLETİYOR

Kripto para ödemelerinin lojistik sektörüne önemli yenilikler kazandırdığına dikkat çeken ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, bu yeniliklerin arasında hızlı ve kolay ödemelerin sağlanmasının, merkezi olmayan işlemlerin gerçekleştirilmesinin, güvenli ve şeffaf işlemlerin yapılmasının, düşük maliyetlerin olmasının, akıllı sözleşmelerin kullanımının ve gelişmiş izlenebilirliğin önemli rol oynadığını dile getiriyor. Özellikle ülkeler arasındaki lojistik sistemlerin karmaşık işlemler gerektirebildiğini söyleyen Ceylan, bu işlemlerin yüksek güvenlikle gerçekleştirilebilmesini sağladığı için kripto parayla ödeme yönteminin e-ihracatçılar için tercih edilen bir yöntem haline geldiğini söyledi. Ceylan ayrıca, kripto para ödeme yönteminin, lojistik şirketlerinin ödeme süreçlerini hızlandırarak müşteri tabanını genişletmelerine de yardımcı olduğunu ifade ediyor.

Önümüzdeki dönemlerde kripto ödeme yönteminin giderek yaygınlaşacağını dile getiren Ceylan, "Dijitalleşme ve teknolojik ilerlemelerin hız kazandığı bir dünyada, kripto para ödemelerinin lojistik işlemlerde daha da yaygınlaşması ve kabul görmesi muhtemeldir” diyor. 

Güvenli, hızlı ve maliyet etkin bir ödeme yöntemi olarak kripto paraların, lojistik sektöründe daha fazla tercih edileceğini vurgulayan Ceylan, merkezi olmayan yapıları sayesinde, sınırları aşan ticarette ve uluslararası işlemlerde kripto paraların kullanımının artması beklendiğini söyledi. Bu nedenle, gelecekte kripto para ödemelerinin lojistik sektöründe daha yaygın olarak kullanılacağını öngördüklerini dile getiren Ceylan, bu öngörüyü destekleyen verilerin de bulunduğunu, 2022 yılında yapılan araştırmalar,ın kripto para ile yapılan işlemlerin bir önceki yıla göre yüzde 74'lük bir artış yaşadığını söyledi. Bu artışın, sistemlerindeki entegrasyonlara ve işlem yapma oranına da olumlu bir etkisi olduğunu söyleyen Ceylan, tüm bu verilerin, kripto para ödemelerinin lojistik sektöründe gelecekte daha da büyüyeceğini ve önemli bir rol oynayacağını gösterdiğini söyledi.