Üçge DRS Robotik Sistemler Proje ve Satış Müdürü Akın Saka Robot Yatırımları Zirvesi’nde öne çıkarmayı planladığınız ürün ve uygulamalardan bahsetti. Robot yatırımları zirvesinde iki yıldır katılımcı olarak yer aldıklarını,  bu yıl da yeni yerinde tekrar katılımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Akın Saka,  “Robotik Yatırımları Zirvesi, yüksek hızlarda, düşük maliyetli, hatasız üretim, hatasız teslimat ve yüksek verimlilikte çalışma ihtiyacını hisseden firmaların; bu konularda hizmet alabilecekleri tedarikçiler ve ufuk açıcı yeni çözümlerle bir araya gelebilmeleri açısından ülkemiz sanayisi için oldukça faydalı bir organizasyon. Biz de bu bağlamda %100 yerli tam otomatik robotik akıllı depolama çözümlerimizle katılımcılara yeni yatırımlarında yeni ufuklar açmak ve artık yüksek teknoloji içeren depoların yerli imkânlarla üretilebildiğini ve ulaşabilir olduğunu bir kez daha göstermek istiyoruz” diye konuştu.

KASTO, LOGIMAT'TA DEPO YÖNETİM YAZILIMINI SERGİLEYECEK KASTO, LOGIMAT'TA DEPO YÖNETİM YAZILIMINI SERGİLEYECEK

TAM OTOMATİK AKILLI DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

“ÜÇGE DRS” yarım asrı bulan raf üretim tecrübesinden de güç alarak ve dünyanın 1960’lı yıllardan bu yana biriktirdiği bilgiyi de sonuna kadar kullanarak 2010’lu yıllardan bu yana endüstrinin tüm alanları ve lojistik sektörleri için “Robotik” bölümü altında tam otomatik akıllı depolama çözümlerimizi geliştiriyor ve müşterilerine sunuyor. “Bu sayede öncelikle Türkiye sanayisi ve lojistik sektörü ve tabii ki dünyanın tamamı için hatasız, yüksek hızlı ve yüksek verimliliğe sahip insansız robotik depolar üretiyoruz” diyen Saka şöyle devam etti:

“Bu bağlamda geçtiğimiz yıl; Zorlu Holding’in Bursa’daki tekstil devi olan Korteks firması için devreye aldığımız robotik akıllı depolama çözümü; yapılan analizlere göre çok kısa zamanda müşterimizin yatırım maliyetini karşılayarak avantajlı duruma geçmesini sağladı.

Bunun yanı sıra yine geçtiğimiz aylarda devreye aldığımız Göymen Gıda Otomatik Depo projesinde yeni geliştirdiğimiz yüksek mukavemetli raf sistemi sayesinde yüksekliği de kullanarak 1900 m² alanda 10000 palet stoklayan depoyu tamamladık. Saatte 50 palet giriş ve 50 palet çıkışı yapabilen robotik depomuz; müşterimizin, sevkiyatlarını hızlandırırken yanlış sevkiyat ya da taşımalarda oluşan kayıplarının da önüne geçmiş oldu.”