Türkiye’nin Z karton üretiminde lider firması Has Kutu, sektör öncülüğünü elinde tutmayı sürdürüyor. 2002 yılında kurdukları üretim hattına 2022 yılı itibarıyla yeni bir hat daha ekleyen şirket, Türkiye'nin ilk otomatik Z karton üretim hattını hayata geçirdi. Sektöründe Türkiye'nin en hızlı üretim hattına sahip olan Has Kutu, 2500 milimetre eninde karton üretme kapasitesine sahip tek şirket olma özelliğine sahip. 

SONSUZ KARTON ÜRETME GÜCÜNDE

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Has Kutu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Haskaraman, “Şu anda Türkiye’de bizim sektörümüzde, bizim ürettiğimiz nitelikte Z karton üretebilen ikinci bir otomatik hat daha yok. 2500 mm eninde ürün üretebiliyoruz. 2000 mm eninde üretim yapan eski hattımız da şu anda devrede. 2500 metre genişliğinde üretim yapan yeni hattımızı da devreye aldık ve bu üretim parkurumuzla sonsuz karton üretme gücüne sahibiz.” şeklinde konuştu.

ZENGİN ÜRETİM YELPAZESİ VAR

Sektörde şu an en fazla 2400 milimetreye kadar Z karton üretimi yapılabildiğinin altını çizen Haskaraman, 700 milimetreden 2500 milimetreye kadar 100 milimetre ara ile tüm ölçülerde üretim yapıyor olmalarıyla zengin bir üretim yelpazesine sahip olduklarını vurguladı. 

Haskaraman; “Türkiye’de iki hat ile sadece Z karton üreten tek firmayız. Aylık 5000 ton Z karton üretim kapasitesine ve günlük ortalama 180.000 metre üretim yapabilme kapasitesi sahibiz.” dedi. 

LOJİSTİKTE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN ANAHTARI TEKNOLOJİ YATIRIMI LOJİSTİKTE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN ANAHTARI TEKNOLOJİ YATIRIMI

www.zkarton.com