Test ve ölçüm çözümlerinde lider bir sağlayıcı olan Tektronix Inc., Double Pulse Test çözümünün (WBG-DPT çözümü) yeni sürümünü duyurdu. Elektrikli araçlar, güneş enerjisi ve endüstriyel kontrollerde önemli ilerlemeler sağlayan yeni geniş bant aralıklı anahtarlama cihazları ile Tektronix WBG-DPT çözümü, SiC ve GaN MOSFET'ler gibi geniş bant aralıklı cihazlarda otomatik, tekrarlanabilir ve doğru ölçümler sağlama yeteneğine sahiptir.

Yeni nesil güç konvertörlerinin tasarımcıları artık tasarımlarını güvenli ve hızlı bir şekilde optimize etmek için WBG-DPT çözümünü kullanabilecekler. Tektronix 4, 5 ve 6 Serisi MSO osiloskoplarında çalışabilme ve osiloskopların ölçüm sistemine sorunsuz bir şekilde entegre olabilme özelliği ile WBG-DPT Çözümü, otomatik WBG eğrilik düzeltme tekniği ve ters düzeltme gibi sektörde bir ilk olan çeşitli ölçüm yeteneklerine sahiptir. Zamanlama grafikleri, mühendislerin tek bir ekranda üst üste bindirilmiş çoklu darbeler için ters kurtarma ayrıntılarını görmesini kolaylaştırır. Ölçümler ayrıca çift darbe testi ve diyot ters düzeltme için JEDEC ve IEC standartlarına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. 

"DAHA HIZLI BİR ÖĞRENME EĞRİSİ SAĞLAYACAK"

Tektronix Mainstream Portföy Genel Müdürü Daryl Ellis, "Tektronix müşterileri, yeni nesil en son güç elektroniği teknolojisinin tasarımcılarıdır ve tasarımlarının verimlilik, boyut ve güvenilirliği dengelemek için optimize edilmesi gerekir. Tektronix WBG-DPT Çözümü tasarımının basitleştirilmiş hata ayıklama, tekrarlanabilir ölçümler (JEDEC ve IEC standartlarına göre) ve daha hızlı bir öğrenme eğrisi sağlayacağından eminiz. Test otomasyonu, test sürelerini ve yeniden test hatalarını azaltarak müşterilerimizin proje zaman çizelgelerini ve pazara çıkış süresi planlarını karşılamalarını sağlıyor." diyor.

Qorvo personel sistem mühendisi Masashi Nogawa, "WBG-DPT yazılımı, çift darbeli testler yapılırken EON, EOFF ve QRR gibi temel parametrelerin anlık ölçümlerini sağlıyor" dedi. “Yazılım, enerji kayıplarını hesaplamak için kullanılan entegrasyon aralıklarını gösteren güç dalga biçimini ve işaretleri hemen görünür hale getiriyor. Bu, dalga biçimi verilerini işlenmek üzere Excel elektronik tablolarına aktarmaya mükemmel bir alternatif.”

Anlamlı enerji kaybı ölçümleri elde etmek için, tasarımcıların test armatürleri ve probların neden olduğu gecikmeleri düzeltmesi gerekir. Boşaltma-kaynağa gerilim (VDS) ve boşaltma akımı (ID) ölçümlerini hizalamaya yönelik geleneksel teknik, test kurulumunun yeniden kablolanmasını ve dikkatli ön test ölçümlerini gerektirir.

KÜRESEL OTOMOTİV ZİNCİRİNİN OTOMASYON İHTİYACI KÜRESEL OTOMOTİV ZİNCİRİNİN OTOMASYON İHTİYACI

WBG-DPT ÇÖZÜMÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ

WBG-DPT Çözümünün sektördeki ilk WBG eğrilik düzeltme tekniği, yeniden kablolama ihtiyacını ortadan kaldırır ve çift darbe ölçümleri alındıktan sonra bile gerçekleştirilebilir. Test kurulumundaki gecikmelerin etkilerini simüle etmek için yazılım bir hizalama dalga formu oluşturur. Mühendis, hizalama dalga biçimini ölçülen dalga biçimiyle eşleştirmek için birkaç ayar yapar ve yazılım gecikmelerdeki farklılıkları düzeltir. Bu yeni süreç, eğriliği düzeltme süresini bir saatten 5 ila 10 dakikaya düşürür.

Güç dönüştürücüler çok çeşitli sıcaklık koşullarında çalışmak zorunda olduğundan, farklı bağlantı sıcaklıklarında çıkış şarjını (QOSS) ölçmek için artan bir ihtiyaç vardır. Tektronix WBG-DPT Çözümü, hızlı ve doğru QOSS ölçümlerine sahiptir ve cihaz çıkış kapasitansının etkilerine ilişkin önemli bilgiler sağlar.

Tektronix WBG-DPT Çözümü ile, endüstride bir ilk olan ters geri kazanım zamanlama grafikleri, mühendislerin tek bir ekranda üst üste bindirilmiş çoklu darbeler için geri kurtarma ayrıntılarını görmesini kolaylaştırır. Ölçümler, JEDEC ve IEC standartlarına göre yapılır ve kullanıcılar, WBG çözümündeki ölçümleri her birinci veya ikinci darbede veya bir çift darbe setinin tüm darbelerinde sonuçları sorgulamak için yapılandırabilir. Geri kazanım çizimini tersine çevirmek için bu benzersiz yaklaşım, çoklu çift darbe setlerine izin verir ve her sette görsel ve ölçüm sonuçları sağlar. Ölçüm, ters kurtarma bölgesini kolayca yakınlaştırma ve hatta sistemin ters kurtarma parametrelerinde hata ayıklama yeteneği sağlar.
 

Editör: Haber Merkezi