Rockwell Automation Perspectives Programıyla sektörü ileriye taşımayı hedefliyor. Program sadeleştirme ve yaratıcılık odaklı olmasıyla öne çıkıyor. Kendi ürünlerini, yazılımlarını ve hizmetlerini endüstri ihtiyaçları için birleştirdiklerini söyleyen Rockwell Automation Başkan ve CEO’su Blake Moret veriler için daha fazla danışmanlık kapasitesi eklediklerini, teknolojinin ve iş modellerinin basitleştirilmesini odağına alan bu yeni programla ile başarıyı artıracak asıl noktaları ortaya çıkaracaklarını ifade etti.

PHOENIX CONTACT THERMOMARK E SERİSİ CİHAZLARIN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ PHOENIX CONTACT THERMOMARK E SERİSİ CİHAZLARIN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ

HAYAL GÜCÜ TEKNOLOJİYLE BİRLEŞİYOR

Moret, Rockwell'in temel odak noktasının endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm olduğunu hatırlattı ve bunu karmaşıklığı basitleştirmek için yaptıklarını dile getirdi. “Böylece müşterilerimiz nerede ise, orada buluşabiliriz. Hepimizin mevcut bir altyapısı bulunuyor. İşte bu da endüstri odaklı yaratıcılıktır” diyen Moret, endüstriyel sistemlerin bir hayli karmaşık olduğuna vurgu yaparken bireyler, bunların üzerine araçlar koyup katman oluşturarak sorunu çözebileceklerine değindi. “Asıl teknolojinin çalışanlardan bir adım geride olması gerekiyor. Bu sayede çalışanlar üçüncü vardiyada etrafta kimse olmadığında sorunları çözebiliyor” diyen Blake Moret,  endüstri odaklı yaratıcılığın beş bileşenini şu şekilde açıkladı:

"Birincisi, üretkenliği optimize ediyoruz. Robotlar olmadan rekabetçi bir otomobil yapamazsınız. İkincisi, işçileri güçlendiriyor, temel eğitim ve araçları sağlıyoruz. Böylece işçilere süper güçler veriyoruz. Ardından onları geliştirmek ve olasılıklarını genişletmeye alan açıyoruz. Eğitim sağlıyoruz. Üçüncüsü, risk yönetimi, siber güvenlik ve güven demektir. Evde çalışan ş gücünün önceliğine dönüşen siber güvenlik meselesine odaklanıyoruz. Bu tür riskleri azaltmak için çalışıyoruz. Dördüncüsü, üretim şirketlerinin daha az su ve enerji kullanmalarına yardımcı olarak sürdürülebilirliği destekliyoruz. Yük boşaltma ve enerjiyi yönetme becerisini kolaylaştırıyoruz. Enerji tedarikçileriyle çalışıyor ve fosil yakıt şirketlerine enerji geçişlerinde yardımcı oluyoruz ve son olarak beşincisi, IT/BT’nin dijital dönüşüm yoluyla büyümeyi hızlandırmak için kilit olduğuna inanıyoruz. Cihazları bu bağlantı ile dijital mimaride sıfırdan inşa ediyoruz. IT/BT üretim alanına geldiğinde, yazılım uygulamaları arasında veri alışverişi yapma olanağını ekliyoruz. ”