Çinli Otomotiv Devi Robotik Sektörüne Adım Attı Çinli Otomotiv Devi Robotik Sektörüne Adım Attı

Zirvede dinamiklik, esneklik ve ölçeklenebilirlik açısından standartları belirleyen robotlarıyla yer alacak olan Stäubli, farklı sektörlerden birçok ziyaretçiyi standında ağırlamayı hedefliyor. Stäubli Robotik Direktörü Bahadır Kılıç, “Robot Yatırımları Zirvesi’nde dinamiklik, esneklik ve ölçeklenebilirlik açısından standartları belirleyen TS2 serisi SCARA robotlarının ve TX2 altı eksenli robotun performansını göstereceğiz. İlaç ve medikal sektörlerindeki özellikle hassas ortamlar, gıda endüstrisinde yıkamalı temizlik gerektiren ortamlar ve elektronik sektöründeki elektrostatik birikmeye (ESD) duyarlı ortamlar için üretilmiştir. Ayrıca Türkiye’de ilk kez TX2-140 robotumuz ile Stäubli’nin sağladığı insan robot iş birliğini en iyi şekilde temsil edecek bir bisiklet montaj uygulaması sunacağız.

Zirveden beklentimiz farklı sektörlerden birçok ziyaretçimizi standımızda ağırlayarak Stäubli’nin performansını ziyaretçilerimiz açısından nasıl bir katma değere çevirebileceğimiz hakkında istişare etmektir” dedi.

MALİYET VE ESNEKLİK İMKANI

Fabrikaların “robotlu üretim” projelerinde ne tür katkılar ve çözümler sunduklarına dair ise Kılıç şunları söyledi: “Başta otomotiv ve yan sanayileri, metal, gıda, kimya, kozmetik ve diğer tüm sektörler ile ilaç, medikal ve fotovoltaik endüstrilerine yönelik olarak taşıma, montaj ve paketleme ile kesme, işleme, ölçme v.b proses uygulama alanları için robotik otomasyonlara hitap eden ortam gerekliliklerine göre çeşitli varyasyonlarda 4, 6 eksen robotik çözümlerimiz mevcut. Yine bu sektörlerle birlikte ağır sanayi, demir-çelik ve makine v.b. sektörlere hitap eden AGV ve MRS ürünlerinden oluşan mobilite çözümlerimiz ile fabrikaların üretim verimlilik ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz.

Son dönemde yoğunlaştığımız otomotiv ve metal sektörüne yönelik olarak robotlu lazer kesim hücremiz ile otomotiv yan sanayisinde yer alan çok önemli bir müşterimize robotlarımızın hassas yörünge performansı sayesinde ürünlerinde kalite artışı, kompakt kurulum imkanı sayesinde fabrika alanından tasarruf ve benzer performansları sağlayabilecek lazer kesim makinalarına göre maliyet ve esneklik imkanı sağladık.”

Editör: Haber Merkezi