Gelişmiş depolama çözümleri ve otomatik depo sistemleri sunan küresel tedarikçi stow Grubu, robotik işini güçlendirmenin yanı sıra otomasyon ve robotik çözümlere yönelik artan müşteri talebini karşılamak için geliştirilen yeni markası "Movu Robotics"i duyurdu. Yeni marka, 19 Eylül 2023 itibarıyla “stow Robotics” adının yerini aldı.

ANA DİKEY PAZARLAR İÇİN ÇÖZÜMLER SUNMAYA ODAKLANIYOR

Raf ürünleriyle ilgili güçlü DNA’sı olan stow Grubu, lojistik ve malzeme taşıma çözümleri tedarikçisi olarak 40 yıllık deneyime sahip. 2021 yılında stow Grubunun bir parçası olarak kurulan stow Robotics markası, bu marka altında paletler, kutular ve eşyalar için bir otomasyon ve robotik çözümleri portföyü geliştirdi. Bu ürün portföyünde; bir palet mekik sistemi olan Movu atlas, küçük plastik kutularda mini yüklerin taşınmasına olanak sağlayan rampalı mekik çözümü olan Movu escala, palet ve ek yükleri taşıyabilecek otonom bir mobil robot (AMR) sistemi olan Movu ifollow ve yeni toplama robotu olan Movu eligo bulunuyor.

Movu Robotics'i farklı kılan en önemli taraf; depolara daha kolay, ekonomik ve devreye alım süresi kısa bir otomasyon çözümünü sunması.”

“Depo otomasyon teknolojileri ve robot çözümleri, tüm avantajlarına rağmen hala birçok müşteri tarafından karmaşık, pahalı, kaynak yoğun ve kurulum için uzun teslim süresine sahip olarak algılanıyor. Movu Robotics'i farklı kılan en önemli taraf ise depolara daha kolay, ekonomik ve devreye alım süresi kısa bir otomasyon çözümünü sunması.” diyen stow Grup Satış Direktörü Erhan Dönmez, Movu Robotics’in Avrupa ve Kuzey Amerika'da özellikle e-ticaret, hızlı tüketim malları (FMCG) ve soğuk hava depoları olmak üzere ana dikey pazarlardaki projeler için, daha az mühendislik gerektiren ve kısa sürede teslim imkanı sağlayan basit, standartlaştırılmış tak ve çalıştır çözümlerini sunmaya odaklandığını söylüyor.

Dönmez, “İşgücü sıkıntısı, maliyet artışları, depolama yoğunluğu, artan hacimler ve artan doğruluk ihtiyacı gibi zorluklarla karşı karşıya kalan şirketler, çözümler için robot teknolojisine ve otomasyona daha fazla yöneliyorlar. Movu Robotics, standartlaştırılmış entegre bir ekosistem sunmakla kalmıyor; dağıtımı hızlandırarak her türlü müşteri için riski azaltan, ölçeklenebilir otomasyon teknolojisini, ulaşılması ve hayata geçirilmesi kolay hale getirmeyi hedefliyor.” diyor.

MOVU ROBOTICS BELÇİKA GENEL MERKEZ'DE KONUMLANDIRILDI

Movu’nun mottosu: “Movu. No warehouse left behind.”

TÜSİAD'DA TEDARİK ZİNCİRLERİNDE İZLENEBİLİRLİK ELE ALINDI TÜSİAD'DA TEDARİK ZİNCİRLERİNDE İZLENEBİLİRLİK ELE ALINDI

stow Racking ve Movu Robotics olmak üzere stow Grubu'nun çatısı altında artık bu iki bağımsız marka bulunuyor. Bu markalar birbirinden bağımsız gözükse de; uzmanlık, bilgi birikimi, teknoloji ve küresel kaynaklar açısından birbirlerini tamamlıyorlar.

stow Grubu'nun robotik ve otomasyon alanındaki Ar-Ge, üretim, satış ve finans dahil tüm iş faaliyetleri ve operasyonları, Belçika Lokeren'deki yeni genel merkezde Movu Robotics markası altında bağımsız bir iş birimi olarak konumlandırıldı. Buna, artık Movu tarafından sunulan AMR'lerin marka adı olan ifollow işinin operasyonları da dahil.

Movu Robotics ana pazarlardaki kendi satış ofisleri ağı üzerinden son kullanıcılara doğrudan hizmet sağlayarak ve kapsamlı proje entegrasyon ihtiyaçlarında sistem entegratörleri üzerinden çözümleri dolaylı tedarik ederek ikili bir genişleme stratejisi uygulayacak.