Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Özbekistan’da faaliyet gösteren ve yeni nesil teknolojiler alanında çözüm sunan OsiyoTech ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu iş ortaklığıyla birlikte, Özbekistan pazarında endüstriyel ilerleme ve otomasyon başta olmak üzere güçlü bir gelişime hizmet edilmesi hedefleniyor.

FAYDALI VE ÜRETKEN ORTAKLIKLARIN TEMELİ ATILDI

Bu yeni iş ortaklığını değerlendiren ve Özbekistan’ın Orta Asya’daki stratejik önemini vurgulayan Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Endüstriyel Otomasyon Genel Müdür Yardımcısı Kerem Barlak, “Güç yönetimi ve otomasyon alanında dijital çözümler sunan bir lider olarak, vizyonumuzu ve önceliklerimizi paylaşan ortaklara değer veriyoruz. Bu nedenle Schneider Electric olarak, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konusunda benzer şekilde kararlı olan şirketlerle ortaklık kurmaya odaklanıyoruz” dedi

Schneider Electric Orta Asya Endüstriyel Otomasyon Direktörü Eldar Akhmetshin ise “OsiyoTech, Özbekistan’daki ilk resmi Schneider Electric Sistem Entegratörü oldu. Bu iş birliğinin gelecekte karşılıklı olarak faydalı ve üretken ortaklıkların temelini atacağından eminiz” şeklinde konuştu.

KARBON VERGİSİ NEDİR? KARBON VERGİSİ NEDİR?

Schneider Electric ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin, iki şirketin ortak ekosistemini genişletmelerine ve Özbekistan’daki projeler için yüksek kalitede dijital çözümler sunmalarına hizmet edeceğini ifade eden OsiyoTech CEO’su Savlat Tolibov; “Schneider Electric ile iş birliği içinde hayata geçirmeyi planladığımız en önemli projelerden biri madencilik, metalürji, petrol ve gaz endüstrilerindeki yeni tesislerde üretim yönetimi için kapsamlı bir dijital çözüm geliştirmek. Eminim ki bu tür projelere katılımımız sadece kendi sipariş portföyümüzü artırmakla kalmayacak, aynı zamanda ülkemizin refah seviyesinin yükselmesine de katkıda bulunacaktır” dedi.

2023 yılında kurulan OsiyoTech, SEG Enera Group’un büyük çaplı projelerini hayata geçiriyor. Portföyünde endüstriyel otomasyon, bilgi güvenliği, büyük veri analitiği ve makine öğrenimi sistemlerinde iş süreçlerini yönetmeye yönelik 30’dan fazla çözüm bulunuyor.