Schmalz, ergonomik taşıma sistemleri alanında faaliyet gösteren global önemli bir oyuncu olan Binar Handling AB şirketini 23 Şubat 2022 tarihinde satın almıştı. Nisan ayı itibariyle Schmalz Türkiye olarak Binar ürünlerini Türkiye’deki müşterilerine sunmaya başladı. Genel merkezi İsveç, Trollhättan'da olan Binar Handling ergonomiyle ilgili inovatif ürünleri olan ürün grubu içerisinde elektrikli balansör, vinçler ve uç efektörleri üretiyor.

“YERÇEKİMİNİN ÖTESİNDE”

Bu karar ile Schmalz, ergonomik taşıma teknolojisindeki lider küresel konumunu genişletti. Taşıma operasyonlarında hedef "Yerçekiminin Ötesinde" sloganına uygun olarak prosesleri ergonomik, kolay ve yüksek güvenlik standartlarına uygun hale getirmektir. Şirket, otomotiv endüstrisi, havacılık teknolojisi ve endüstriyel üretimin yanı sıra gıda, ilaç ve kimya endüstrilerindeki şirketlerde bunu başardı.

Birçok yenilikçi özelliğinin yanında elektrik ve hava ihtiyacı bulunmayan akülü taşıma sistemi ve kaldırma ekipmanının X, Y yönlerindeki her hareketi motor desteğiyle, otomatik olarak gerçekleştirebilen ürünleri bulunuyor.

Yeni Otomasyon Platformundan Geleceğe Yönelik Çözümler Yeni Otomasyon Platformundan Geleceğe Yönelik Çözümler
Editör: Haber Merkezi