Dünyada endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüme öncülük eden Rockwell Automation, AB Market Otomasyon ile olan ortaklığını Azerbaycan ve Türkmenistan’ı da kapsayacak şekilde genişlettiğini açıkladı. 
 
Ortaklığın genişletilmesini değerlendiren Orta Doğu, Türkiye ve Afrika, Bölgesel Satış Genel Müdür Yardmıcısı Sebastien Grau, “Ortaklığımızın genişletilmesinin amacı, Rockwell Automation’ın Connected Enterprise vizyonunu bu ülkelere götürmek ve dijitalizasyon yolculuklarında onlara rehberlik etmek. AB Market hâlihazırda Türkiye’de geniş bir mühendislik ortağı ağına sahip. Bu sebeple ortaklığımızı, Azerbaycan ve Türkmenistan’daki makine üreticileri ve endüstriyel üreticilere hizmet vermek adına daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu. 

EDİZ EREN: "BÖLGEYE YATIRIM YAPAN KURULUŞLAR İÇİN YENİ FIRSATLAR OLUŞTURACAĞIZ"

Ortaklığın aynı zamanda benzer değerlere, dillere ve iş anlayışlarına sahip Azerbaycan, Türkmenistan ve Türkiye arasındaki yakın kültürel bağları daha da geliştireceğine dikkati çeken Rockwell Automation Türkiye Satış Direktörü Ediz Eren, konuşmasına şöyle devam etti: “AB Market Otomasyon bizim bölgedeki en büyük distribütörümüz ve diğer ülkelerde yatırım yapacak kritik güce sahip güçlü bir ortağımız. Yeni süreçte hizmet götürdüğümüz ülkelerde istihdama katkı sağlayacağız. Böylece oradaki ortaklarımız ve müşterilerimiz için güçlü bir destek ve katma değer sunacağız. Azerbaycan ve Türkmenistan yurtdışından bölgeye gelen yatırımlarla proses endüstrilerinde öne çıkıyor. Bu büyüme de, modern otomasyon ürünlerine ve hizmetlerine ihtiyaç yaratıyor.  Rockwell Automation ve AB Market olarak; bu ülkelere yatırım yapan uluslararası müşterileri destekleyerek; bölgeye yatırım yapan küresel ve yerel kuruluşlar için yeni fırsatlar oluşturacağız.”

“REKABET İÇİN MAKİNELERİNİ SON TEKNOLOJİLERLE DONATMAK İSTİYORLAR” 

Türkiye’de gerçekleşen endüstride dijitalizasyonun, imalatın verimini arttırdığını,  bu yaklaşımın Rockwell Automation ürün ve hizmetleriyle Azerbaycan ve Türkmenistan’da da deneneceğini kaydeden AB Market Otomasyon Genel Müdürü Gökhan Bozdağ, “Son yıllarda Türkiye’de bu alanda önemli gelişmeler yaşanıyor. Gelinen noktada Türkiye ve Azerbaycan’daki makine imalatçılarının kalite, yetenek ve makinelerinde dikkat çeken yenilikler var. Bölgedeki makine imalatçıları, kendilerini öne çıkarmak için yeteneklerini geliştirmeye odaklanmış durumda. Avrupa ve Amerika makine imalatçılarıyla rekabet edebilmek için makinelerini son teknolojilerle donatmak istiyorlar” dedi.  

PHOENIX CONTACT THERMOMARK E SERİSİ CİHAZLARIN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ PHOENIX CONTACT THERMOMARK E SERİSİ CİHAZLARIN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ