SIEMENS’TEN KABLOSUZ ARAÇ ŞARJINDA YENİ BİR ADIM SIEMENS’TEN KABLOSUZ ARAÇ ŞARJINDA YENİ BİR ADIM

Rockwell Automation, AB Market Otomasyon ile ortaklığını Azerbaycan ve Türkmenistan’ı da kapsayacak şekilde genişletti.  Bu yeni gelişmeye dair değerlendirmelerde bulunan Orta Doğu, Türkiye ve Afrika, Bölgesel Satış Genel Müdür Yardımcısı Sebastien Grau, “Ortaklığımızın genişletilmesinin amacı, Rockwell Automation’ın Connected Enterprise vizyonunu bu ülkelere götürmek ve dijitalizasyon yolculuklarında onlara rehberlik etmek” diyerek, iki markanın ortaklığının Azerbaycan ve Türkmenistan’daki makine üreticileri ve endüstriyel üreticilere hizmet vermek adına daha da ileriye taşınacağını söyledi.

YATIRIMCI KURULUŞLAR İÇİN YENİ FIRSATLAR

Rockwell Automation Türkiye Satış Direktörü Ediz Eren, bu ortaklığın benzer değerlere, dillere ve iş anlayışlarına sahip Azerbaycan, Türkmenistan ve Türkiye arasındaki yakın kültürel bağları geliştireceğine de burgu yaptı. Eren, yeni süreçte hizmet götürdükleri ülkelerde istihdama katkı sağlayacaklarını, böylelikle bölgedeki ortakları ve müşterileri için güçlü bir destek ve katma değer sunacaklarını ifade etti. Ediz Eren değerlendirmelerini şöyle sürdürdü: “Azerbaycan ve Türkmenistan yurtdışından bölgeye gelen yatırımlarla proses endüstrilerinde öne çıkıyor. Bu büyüme de modern otomasyon ürünlerine ve hizmetlerine ihtiyaç yaratıyor.  Rockwell Automation ve AB Market olarak; bu ülkelere yatırım yapan uluslararası müşterileri destekleyerek; bölgeye yatırım yapan küresel ve yerel kuruluşlar için yeni fırsatlar oluşturacağız.”

REKABET İÇİN SON TEKNOLOJİ

AB Market Otomasyon Genel Müdürü Gökhan Bozdağ ise Türkiye’de gerçekleşen endüstride dijitalleşmenin imalatta verimi arttırdığına, bu yaklaşımın Rockwell Automation ürün ve hizmetleriyle Azerbaycan ve Türkmenistan’da da deneneceğine dikkat çekti. Bozdağ, son yıllarda Türkiye’de bu alanda önemli gelişmeler yaşandığını hatırlatarak. “Gelinen noktada Türkiye ve Azerbaycan’daki makine imalatçılarının kalite, yetenek ve makinelerinde dikkat çeken yenilikler var. Bölgedeki makine imalatçıları, kendilerini öne çıkarmak için yeteneklerini geliştirmeye odaklanmış durumda. Avrupa ve Amerika makine imalatçılarıyla rekabet edebilmek için makinelerini son teknolojilerle donatmak istiyorlar” şeklinde konuştu.