banner1322
x

YÜZDE 40 ARTIŞ SAĞLADI

ABB, Kurulum Ürünleri fabrikasında priz soketinin montaj uygulaması için çift kollu kolaboratif robotu YuMi'yi kurdu ve birim üretimde yüzde 40 artış sağladı.

YÜZDE 40 ARTIŞ SAĞLADI
Endüstrideara

CEM KARATAY - ABB'nin Finlandiya'daki Kurulum Ürünleri fabrikası, priz soketinin montaj uygulaması için çift kollu kolaboratif robotu YuMi'yi kurdu ve bu kolaboratif uygulama, birim üretimde yüzde 40 artışa kadar katkıda bulundu. 

Aynı zamanda insan-robot iş birliğinin kalitesini iyileştiren uygulama, conta ve giriş yerleştirme dahil olmak üzere birden çok pick&place proseslerinde kullanılıyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan ABB Oy Wiring Accessories Takım Lideri Manuel Declunder, birim üretimde yüzde 40 artış elde ettiklerini ve bin sekiz yüz adede kadar üretim yapabildiklerinin altını çizdi.

Priz giriş ve conta yerleştirme de dahil olmak üzere birden fazla tutma ve yerleştirme görevlerinde kullanılan YuMi IRB14000, çevik tasarımı yalnızca otomasyon sürecini yükseltmekle kalmıyor, aynı zamanda çift kolu da çevrim süresini azaltmaya yardımcı oluyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 16:49
YORUM EKLE

Eriş Makina

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını