banner1339
x

FANUC'TAN 3. SCARA MODELİ

Fanuc, üçüncü Scara modeli SR-12iA ile robot portföyünü genişletiyor. Firmanın en büyük Scara modeli olan yeni model, montaj ve ambalajlamaya imkanlar sunuyor.

FANUC'TAN 3. SCARA MODELİ
Robot Zirvesi

Fanuc büyüyen robot kadrosuna SR-12iA ile üçüncü Scara modelini ekledi. 

Firmanın bugüne kadarki en büyük Scara modeli olan SR-12iA, 12 kg taşıma kapasitesi, 0,30 kgm2 bilek ataleti ve kompakt tasarımıyla montaj ve ambalajlama dünyasına yepyeni imkanlar sunuyor.

Kompakt SR-12iA; küçük, hafif ve dahili olarak yönlendirilmiş iç kabloları ile temiz bir görüntü sergiliyor.

Bu niteliğiyle robot, müdahale alanını asgariye indirgiyor ve her montaj ve ambalajlama hattına entegre olabiliyor.

Yeni model; 280 x 364mm boyutu, 53 kg ağırlığı ve 900 mm erişim alanı ile alan ve hareket aralığı bakımından azami verimlilik sağlamasının yanı sıra performanstan da ödün vermiyor.

Yüksek taşıma kapasitesi ve bilek ataleti, daha büyük tutuculara ve dolayısıyla daha büyük parçaların montajına olanak sağlıyor.

Yeni  Scara robotu, azami 250 N aşağı itme kuvvetiyle güneş panelleri veya batarya kutuları gibi büyüyen uygulama alanları için ideal bir çözüm sunuyor. Öte yandan SR-12iA, hızlı montajın tüm gereksinimlerini karşılayarak yüksek verimliliği garanti ediyor.  

AMBALAJ UYGULAMALARI İÇİN İYİ BİR ALTERNATİF 

SR-12iA, SCARA robotlarının standart uygulamalarının ötesinde donatılabiliyor. 12 kg taşıma kapasitesi ve 0,30kgm2 bilek ataleti, bu modeli ambalajlama uygulamalarında geçerli bir alternatif haline getiriyor. Geleneksel hat içi aktarım ünitelerine kıyasla SCARA robot sadece daha küçük değil, aynı zamanda maliyet anlamındaki verimliliğiyle öne çıkıyor.

Yeni modele ilişkin konuşan Fanuc Europe GmbH Robotik Ürün Yöneticisi Thomas Schneider, "Her ne kadar geleneksel bir altı eksenli robota ihtiyaç duyan ambalajlama uygulamaları varsa da, basit bir ambalajlama uygulaması her zaman 6 eksen kullanımına ihtiyaç duymaz. Bu gibi senaryolarda 12 kg taşıma kapasitesine sahip bir SCARA robot tamamen yeterli olur." dedi.

PROGRAMLAMA YAZILIMINI BÜNYESİNDE BARINDIRIYOR

Tüm Fanuc robotları gibi SR-12iA da son teknoloji ürün yazılımı ve özelliklerine sahip olup; firmanın entegre görüntü işleme aracı iRVision®, lojistik yazılımı iRPickTool®, konveyör izleme, çok çeşitli fieldbus bağlantıları, entegre güvenlik fonksiyonları ve hemen hemen tüm mevcut robot yazılımı seçeneklerini destekleyen R-30iB Compact Plus Kontrol Cihazı ile eksiksiz bir donanım sunuyor.

Kolay kurulum ve programlama için el kumandasıyla veya el kumandasız olarak tercih edilebilen robot, tabletlerde veya bilgisayarlarda çalıştırılabilen, çeşitli web tarayıcıları aracılığıyla kolaylıkla ulaşılabilen programlama yazılımı iRProgrammer®'ı bünyesinde barındırıyor.  

RoboGuide® offline simülasyon yazılımı ise bir toplama veya ambalajlama projesini verimlilik, erişim ve robot dayanıklılığı bakımından herhangi bir finansal risk alınmadan veya pahalı mekanik tasarımlar yaratmadan önce kontrol edebiliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 10:30
YORUM EKLE

Omron 3

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını