banner1322
x

YOĞUN BAKIM TULUMU ÜRETMEYE BAŞLADI

Ak Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Milli Beka Hareketi Kadın Kolları Genel Başkanı Arzu Kurnaz, “Pandemi dönemini yoğun çalışarak geçirdik.” 

Enerji Zirvesi

Etekteki Taşlar programına konuşan Ak Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Milli Beka Hareketi Kadın Kolları Genel Başkanı Arzu Kurnaz, pandemi döneminde çalışmalarını Endüstri Radyo’da değerlendirdi.

YOĞUN BAKIM TULUMU ÜRETMEYE BAŞLADI

Yeni tip koronavirüs salgını ile birlikte üretimde zor zamanlar geçirdiklerini söyleyen Kurnaz, türkiye’nin kalkınması için neler yapabilecekleri üzerine çalışma yaptıklarını belirtti.

Normal şartlarda gece kıyafetleri ve abiye üretimi yaptıklarını ancak salgın ile birlikte sağlık sektörüne yöneldiklerini ve yoğun bakım tulumu dikmeye başladıklarını ifade eden Kurnaz, bu süreçte ilk amaçlarının Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamak üzere olduğunu kaydetti.

Kurnaz, “ Kimi arkadaşlarımız maske yapıyor, kimisi galoş yapıyor. Tezgahları neye uygunsa ona yönelik üretim yapmaya çalışıyorlar. Biz elele verip nasıl milletimizin ve devletimizin yanında oluruz diye düşündük ve salgının başladığı ilk dönemde 3 ay boyunca gece gündüz çalıştık.” dedi.

“SÜRECİ İYİ GEÇİRDİK”

Tüm dünyada bir panik havasının hakim olduğunu ancak Türkiye olarak daha kolay uyum sağlandığını söyleyen Kurnaz, “Yurt dışı bizi gerçekten izledi ve ne yaptığımızı örnek aldı. Biz yeri geldi atölyesinde yoğunluktan ürün yetiştiremeyen arkadaşlarımıza destek olduk birlikte yaptık. O yüzden bu süreci iyi geçirdiğimizi düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Kurnaz, sağlık bizim için çok önemli diyerek çalışmalarında da bu yönde ilerlediklerini belirtti.
 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 08:20
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını