banner1322
x

YERLİ MALI DEĞİL DÜNYA MALI ÜRETİLMELİ

Endüstri Radyo’ya konuşan  İktisatçı, Düşünür ve Yazar Prof. Dr. Ersin Nafiz Gürdoğan, dijitalleşmenin salgın ile birlikte hızla yayıldığını belirterek tüm kurumların ve kişilerin buna uyum sağlaması gerektiğini söyledi.

Makine Zirvesi

Eve İş Götürme programına konuşan İktisatçı, Düşünür ve Yazar Prof. Dr. Ersin Nafiz Gürdoğan, dijital dünyada yeni arayışlar üzerine Endüstri Radyo’da değerlendirmede bulundu.

GÜNÜMÜZDE ULAŞILAMAYACAK BİLGİ YOK

Yeni tip koronavirüsü salgının dijitalleşmeyi hızlandırdığını belirten Gürdoğan,  artık günümüzde ulaşılamayacak, bilgi ve kişi olmadığını ifade ederek tüm dünyanın buna ayak uydurmak zorunda olduğunu söyledi.

Gürdoğan, “En çok üreten kesimler uyum sağlamak zorundalar. Bizim kültürümüzün temelinde üretim vardır. Veren el her zaman alan elden daha üstündür. Bu sebeple üretimi geliştirmek ve zenginleştirmek için dijital dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak zorundayız. Web sitesi olmayan, evde çalışma imkanı varsa onu tanımayan kuruluşlara dünyanın hiçbir yerinde yer yok.” dedi.
Gürdoğan, değişime direnilmemesi gerektiğini, onun yönetilmesi gerektiğini de belirtti.

YENİ ÜRÜNLER ÜRETMEK GEREKİYOR

Mahalle baskısının yerine artık kalite baskısının önemli olduğunu söyleyen Gürdoğan, “Yeni dünyanın ürün ve üretim stratejisi yerli malı üretmek değil dünya malı üretmek olmalı. En iyisini Türkler kullanırsa tüm dünyaya da en iyi ürünü pazarlamak durumunda kalırlar. Yerli mallarını küresel mallara dönüştürmek zorundalar.” açıklamasında bulundu.

Bunun ancak kurumların ve kişilerin sürekli kendilerini  yenilemeleri ve geliştirmeleri ile mümkün olacağını söyleyen Gürdoğan, “Mevlana’nın 750 sene önce söylediği gibi,  herkesi yeni olmaya ve yeni şeyler söylemeye davet ediyor. Artık yeni ürünler üretmek gerekiyor.” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 12:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını