TÜRKİYE’NİN SAĞLIK TURİZMİNDE POTANSİYELİ YÜKSEK

Endüstri Radyo’ya konuşan USTİS Başkanı Aslı Tarcan, sağlık turizminde fiyatların bir standardının olması gerektiğini belirtti.

Endüstri 40 Zirvesi

Reel Piyasalar programına konuk olan USTİS Başkanı Aslı Tarcan, sağlık turizmi üzerine Endüstri Radyo’da değerlendirmede bulundu.

FAYDALI İŞLER YAPMAK ADINA BİR ARAYA GELDİK

Sağlık turizmi alanında daha faydalı işler yapmak adına bir araya gelerek USTİS’i kurduklarını söyleyen Tarcan, bu alanda yapılması gerekenler üzerine bilgiler verdi.

Herkesin kendi işletmesi var ve ‘Hep bana’ mantığı hakim diyen Tarcan, Türkiye’nin bu alanda potansiyelinin çok güçlü olduğunu belirterek herkesin bu potansiyelden yararlanması gerektiğini söyledi.
Tarcan, “Çirkin rekabetler maalesef sektörün zarar görmesine neden oluyor. Biz USTİS olarak, bunların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Amacımız insanların iş yapmasını engellemek değil aksine birlikte daha güzel işler yapabilmenin önünü açmak.” dedi.

FİYATLAR BELİRLENMELİ

Yanlış fiyat politikasına da dikkat çeken Tarcan, “Normal fiyatların çok altında yapılan işlemler de oluyor. Ancak bunun kimseye bir faydası yok çünkü bir süre sonra o para karşılığı hizmetten memnun kalmayan kişi sosyal medyada bile bunu paylaşıyor. Bu da bizim için, ülkemiz için iyi bir izlenim değil.” açıklamasında bulundu.

 Tarcan, sağlık alanında Türkiye’nin iyi bir konumda olduğuna dikkat çekerek önemli olanın birlikte çalışmaların yapılabilmesinin sağlanması olduğunu belirtti.

MÜŞTERİLERLE İLETİŞİM ÖNEMLİ 

Sağlık turizmi sektöründe olduğu gibi her sektörün sağlam temeller üzerine kurulu olması gerektiğini söyleyen Tarcan, özellikle yabancı müşteriler ile bağlantı kuran kişilerin iletişimlerinin çok iyi olması gerektiğini vurguladı.

Tarcan, ayrıca minimum ve maksimum fiyat politikalarının belirlenmesi gerektiğini söyleyerek bunun bir standart haline getirilmesi gerektiğini belirtti.

Tarcan, eğitimlerin de bu anlamda önemli olduğunu ifade etti.
 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 16:46
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını