TÜRKEL: “ÜRETİM HER ZAMAN KIYMETLİ OLACAK”

Ekonomi Gazetecisi Fikri Türkel, “Sadece kişilerin değil, kurumların ve devletlerin de yeni döneme hazır olması gerekir. Ayrıca üretim biçimleri değişse de üretim her zaman çok kıymetli olacak.”

TÜRKEL: “ÜRETİM HER ZAMAN KIYMETLİ OLACAK”
Robot Zirvesi

Reel Piyasalar programında Çetin Ünsalan’ın sorularını yanıtlayan Ekonomi Gazetecisi Fikri Türkel, yeni iş yapış modelleri üzerine Endüstri Radyo’da değerlendirmede bulundu.

Dünyadaki değişimi 3 başlıkta topladığını söyleyen Türkel, bu değişimi üretimin yapıldığı yerlerin değişmesi, pazar yerlerinin değişmesi ve tüketici taleplerinin değişmesi olarak açıklıyor. 

Türkel, sadece kişilerin değil, kurumların ve devletlerin de yeni döneme hazır olması gerektiğini belirtti.

“ÜRETİM HER ZAMAN KIYMETLİ OLACAK”

Gelişen teknolojiyi takip etmenin ona uyum sağlamanın önemli olduğuna dikkat çeken Türkel, “Ülkelerin dünyada kendinden söz ettirebilmesi ve varlığını devam ettirebilmesi için toplumda belli bir kesimin yüksek teknolojiyi uygulaması gerekir.” dedi.

Yeni teknolojilerin yanı sıra atalık tohumların sürdürülebilirliğini de hedef almak gerektiğini belirten Türkel, aksi takdirde o teknolojinin büyük bir katkısı olmayacağını ve üretim biçimleri değişse de üretimin her zaman kıymetli olacağını vurguladı.

Programı buradan dinleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 12:48
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını