banner1322
x

TANSİYON ALETİNDE ÖNEMLİ PAZAR PAYINA SAHİP

Omron’un tansiyon aletlerinde %50’nin üzerinde bir pazar payının bulunduğunu belirten Omron Healthcare Satış Müdürü Engin Gökay, tansiyon aletinin 2019 yılında yılın yenilikçi medikal cihazı seçildiğini vurguladı.

Enerji Zirvesi

Emine Eroğlu’nun hazırlayıp sunduğu Endüstri Harmanı programına konuk olan Omron Healthcare Satış Müdürü Engin Gökay, sağlık ölçüm cihazları üzerine ST Endüstri Radyoda bilgi verdi.

Hem Türkiye'de hem de dünyada %50'nin üzerinde pazar payıyla tansiyon aletlerinde lider marka olduklarını belirten Gökay, Omron’un 1933 yılında sensör teknolojisini kendine baz alarak kurulduğunu ifade etti.

AR-GE YATIRIMLARINA ÖNEM VERİYORUZ

Gökay, bu teknolojiyle birlikte ilk ATM’leri, insansız tren istasyonlarını ve otomatik tansiyon aletlerini icat ettiğini belirterek inovatif bir şirket olduğunu vurguladı.

Gökay, 2019 yılında Time Dergisinin en yenilikçi medikal cihazlar kategorisinde Omron’un seçildiğini ve bunun nedeninin de yıllık cirolarının %8’lik bir kısmını ar-ge yatırımlarına ayırmaları olduğunu açıkladı.

“UZMANLIK ALANIMIZ HİPERTANSİYON”

Uzmanlık alanlarının hipertansiyon ve solunum yolu hastalıkları olduğunu belirten Gökay, Türkiye'de 18 yaşın üzerindeki her üç kişiden birinin hipertansiyon hastası olduğunu dile getirerek 80 yaşın üzerindekiler için bu oranın %85 olduğunu kaydetti.

“DOĞRU ÖLÇÜM YAPILAMIYOR”

Bu hastalıkta her evde bir tansiyon aletinin bulunması gerektiğini ve evde tansiyon ölçümünün yapılmasının son derece önemli olduğuna dikkat çekerek doktor özelinde veya Aile Sağlığı Merkezi’ne gidilerek takibinin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Tansiyon ölçümü yaparken dik oturmak, dinlenmiş olmak ve tansiyon aletini doğru kullanmak gerektiğini belirten Gökay, her 3 kişiden birinin doğru ölçüm yapamadığını vurguladı.
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 09:10
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını