SEKTÖR HAREKETLİLİK KAZANDI

Maden sektörü üzerine değerlendirmede bulunan Alco Metal Sanayi Genel Müdürü O. İstemihan Kırboz, sektörün özellikle coid-19 salgını ile birlikte hareketlilik kazandığını belirtti.

Robot Zirvesi

Eve İş Götürme programına konuşan Alco Metal Sanayi Genel Müdürü O. İstemihan Kırboz, maden sektörünün son durumu üzerine Endüstri Radyo’da bilgiler verdi.

Sektörde 2020 tablosunu değerlendiren Kırboz, ihracat konusunda ciddi bir duraksamanın yaşandığını ancak dünya çapında yaşanan bir değişim olduğunu söyleyerek zamanla Ar-Ge çalışmaları ile beraber ciddi bir yol alındığını belirtti.

SEKTÖR HAREKETLİLİK KAZANDI

Kırboz, “Geçmişte üretmiş olduğumuz veya biz de bunu üretebiliriz dediğimiz ürünlerde üretimlerin farklı alanlara yönelmesi bizi çok etkiliyordu. Ancak covid-19 virüsünün getirdiği değişimlerle beraber ticari ve sevkiyat problemleri neticesinde bize doğru bir dönüş başladı. Ticareti bizim için zor olabilir diyebileceğimiz ürünler şu anda bizim fabrikalarımızdan çıkıyor. Bunlar ülkemiz için büyük değerler. “ dedi.

Kırboz, bu durumun metal sektörünü tümüyle kalkındırmadığını ancak parça parça bakıldığında birçok üreticinin bu konuda hareketlilik kazandığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 22:01
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını