banner1322
x

ÖZEL TASARIMLARIYLA PAZARDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Hergele Kurucu Ortağı Bugay Çağlar, B2B ile destek verdikleri ve özel tasarımlı ürünleri ile pazarda büyümeye devam eden Hergele’nin girişimcilik hikayesini ST Endüstri Radyoda anlattı.

Endüstrideara

Arda Meriç’le Teknoloji Gündemi programına katılan Hergele Kurucu Ortağı Bugay Çağlar, hem elektrikli scooter kullanım alanları hem de kendi girişimcilik başarısını ST Endüstri radyoda anlattı.

Mikromobilite araçları insanların yanında taşıyabileceği küçük araçlar olarak tanımlayan Çağlar, elektrikli scooterları ise mikromobilite araçlar içerisinde en çok kullanılan, tasarımı şık ve en eğlenceli olan araç olarak açıklıyor.

ÇEVRE DOSTU KISA MESAFE ARACI

Türkiye’de daha çok kısa alanlarda ulaşım için kullanıldığını belirten Çağlar, hem çevre dostu olması hem de İstanbul gibi trafiği yoğun olan yerlerde daha çok tercih edildiğini ifade etti.

Hergele olarak ilk elektrikli scooter paylaşım platformu kurma fikri ile yola çıktıklarını ancak daha sonra üretime geçmek istediklerini belirten Çağlar, 2019 yılı itibariyle ürün çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

“HEDEFİMİZ ÖZEL TASARIMLARIMIZLA PAZARDA YER ALMAK”

Scooter pazarında çok bilinen markalarla yarışmak zorunda kaldıklarını bunun içinde fiyatta veya hacimde rekabet etmek yerine ürünlerinin tasarımları ve kalitesi ile rekabet etme yoluna gittiklerini belirten Çağlar, Türkiye’de yaşayan insanların ihtiyaçlarını göz önüne alarak ürünlerinin tasarımını yaptıklarını ifade etti.

Çağlar,” Çin’den gelen herhangi bir markayı İstanbul’da kullandığınızda çok uzun süreli olmuyor. Hem yol durumunu hem hava şartlarını göz önüne aldığımızda daha farklı opsiyonları sağladık. En büyük farkımız motorların kw değerlerini değiştirerek %15 daha torklu çalışmasını sağlamak oldu. Bu da yokuşlu alanlarda aynı güçte daha yüksek tırmanma kapasitesi sağladı.” dedi.

Çağlar, hedeflerinin büyük pazarlarda fazla ürün üreterek rekabet etmek yerine özel tasarımlı ve çok daha farklı özellikleri olan ürünlerle büyümek olduğunu vurguladı.

B2B İLE DESTEK VERİYORUZ”

Bir girişimcilik hikayesi olarak başlayan Hergele’nin bir de B2B tarafı olduğunu ve hizmet vermek isteyen özel girişimlere çözümler ürettiklerini belirten Çağlar, tecrübelerini farklı noktalarla paylaştıklarının altını çizdi. 

Çağlar,”2018 yılında çalışmalarımızla altını doldurduğumuz B2B, 2019 yılında beraber çalıştığımız filo kiralama yapan firmalarla birlikte daha da kuvvetlendi. Alt yapımızda hazırlandıktan sonra artık B2B alanında sunduğumuz scooterlar, IOT cihazları, takip cihazları hazır. Bunları hazırladıktan sonra B2B alanında tamamız dedik ama biz yine kendimiz bir kiralama işine girmeyeceğiz. Bu işi yapmak isteyen girişimcilere bize ulaştıkları takdirde istedikleri yerde kiralama platformu kurabiliyoruz.” dedi.

Çağlar, dünyada bu uygulamanın henüz yeni olduğunu belirtirken Türkiye’de bir ilk olduğunu da sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 11:57
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını