KİŞİLER KENDİLERİNİ VAR EDEBİLDİKLERİ ORTAMLARA İHTİYAÇ DUYUYOR

Endüstri Radyo’ya konuşan Arbor İmpact Kurucusu Aylin Gezgüç, “Dünyayı ben mi kurtaracağım?” kitabı üzerine bilgiler verdi. 

Robot Zirvesi

Bahar’la İş Dünyası programına konuk olan Arbor İmpact Kurucusu Aylin Gezgüç, çalışma faaliyetleri üzerine Endüstri Radyo’da bilgiler verdi.

Yazarı olduğu “Dünyayı ben mi kurtaracağım?” kitabı üzerine bilgiler veren Gezgüç,  bir şirketin sadece sosyal sorumluluk projesi yapmasının, kurumsal sorumluluk alanı ile birleştirilmediği sürece yeterli olmadığını söyleyerek bu konudaki karışıklığı gidermek adına kitabı yazmaya karar verdiğini açıkladı.

KİŞİLER KENDİLERİNİ VAR EDEBİLDİKLERİ ORTAMLARA İHTİYAÇ DUYUYOR

Stratejik bakış açısının şirketler için önemli olduğuna vurgu yapan Gezgüç, kişilerin kendilerini var edebildikleri ortamlara ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Gezgüç, “Kitap proje anlatımından bireye, kurumsal yolculuğa ve birey dünya ilişkisi üzerine araştırma niteliğinde diyebiliriz.” dedi.

Gezgüç, sorumluluğun bir sanatçının tablo yapması gibi bir şey olduğunu söyleyerek dünya işleyişinden herkesin sorumlu olduğunu ve mesleği icra ederken, şirketi yönetirken fırsatların kişilerle birlikte olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını